Cyberprzestępstwa nie są nową formą, ale nie można ich bagatelizować. Szczególnie, że stają się one coraz bardziej znaczące nie z roku na rok, ale wręcz z dnia na dzień. Już dziś cyberprzestępstwa kosztują światową gospodarkę ok. 600 miliardów dolarów rocznie. To odpowiednik 1 proc. światowego PKB i kwota blisko pięciokrotnie wyższa od rocznego budżetu Polski. A wraz z rozwojem technologii, pole do popisu dla przestępców staje się większe.
Jak przeciwdziałać cyberprzestępczości? Pierwszym krokiem jest świadomość zagrożenia. A tą szerzyć można przede wszystkim na fachowych warsztatach. I takie właśnie spotkanie w formule bezpłatnej przygotowuje Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. O szczególnej wartości tego szkolenia niech świadczy fakt, że jest ono przygotowane we współpracy z NASK - Państwowym Instytutem Badawczym. A to instytucja, która została powołana do walki z cyberprzestępstwami i dbania o poprawę bezpieczeństwa danych w sieci. Kluczowym polem aktywności NASK są działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa internetu, reagowaniem na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo sieci w Polsce i koordynacja działań w tym obszarze. W szczególności tą tematyką zajmuje się Pion Centrum Cyberbezpieczeństwa, w którego skład wchodzi m.in. zespół CERT Polska, którego eksperci poprowadzą webinar.
Temat jest bez wątpienia na czasie. Szczególnie w dobie wszechobecnej elektronizacji i przestępców, którzy poszukują metod oszustwa w wirtualnych, białych rękawiczkach. Wszyscy - przedsiębiorcy, pracownicy czy nawet emeryci - musimy wiedzieć jak ważne jest bezpieczeństwo naszych danych w cyberprzestrzeni. Tym bardziej jest nam miło, że areną do poruszenia tego tematu po raz pierwszy w Płocku stanie się właśnie Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny - powiedziała Joanna Olejnik, Prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Spotkanie odbędzie się w sieci - posłuży do niego platforma Zoom. Potrwa około dwóch godzin, a w tym czasie eksperci NASK opowiedzą o najczęściej zgłaszanych incydentach cyberprzestępczości w Polsce, wskażą jak rozpoznać zagrożenie w sieci i jak się przed nim bronić oraz wyjaśnią czemu tak naprawdę służy wykradanie danych - co prowadzi do pojęcia kradzieży cyfrowej tożsamości. Do kogo skierowany jest webinar? Grupa odbiorców jest niezwykle szeroka. To zwykli użytkownicy sieci, ale także przedsiębiorcy prowadzący mikro, małe i średnie firmy, inwestorzy PPPT czy najemcy budynków PPPT.
Przedsiębiorcy muszą zrozumieć, że cyberprzestępstwa coraz częściej dotyczą właśnie firm. I co gorsze, obecna sytuacja pandemiczna wcale nie poprawia sytuacji. Powód? Pracownicy korzystają z systemów firmowych, ale często z własnego domu. A to wyraźnie obniża poziom bezpieczeństwa. To spore wyzwanie i należy mieć tego świadomość. Nasz webinar ma m.in. uświadamiać i tą kwestię - powiedziała Joanna Będkowska, Wiceprezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Dwugodzinny Webinar "Bezpieczni w cyberprzestrzeni" został zaplanowany na 29 czerwca 2021 roku na godzinę 13:30. Spotkanie z uwagi na warunki pandemiczne odbędzie się na platformie Zoom. Zapisy na webinar są realizowane za pośrednictwem serwisu Evenea. Na listę gości każdy chętny może się wpisać pod linkiem:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.