Reklama

Jak uprzyjemnić pobyt dzieci w szpitalu?

Opublikowano:
Autor:

Jak uprzyjemnić pobyt dzieci w szpitalu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wystarczył tydzień, aby świetlica oddziału pediatrycznego szpitala św. Trójcy w Płocku stała się bardzo kolorowa i przytulna. A wszystko za sprawą wolontariuszy z fundacji Orange.

Wystarczył tydzień, aby świetlica oddziału pediatrycznego szpitala św. Trójcy w Płocku stała się bardzo kolorowa i przytulna. A wszystko za sprawą wolontariuszy z fundacji Orange.

Na pomysł stworzenia „Bajkowego Kącika” wpadła Mirosława El Qaisi. To właśnie ona zebrała pięcioosobową grupkę wolontariuszy, w której znalazły się dwie jej córki – Amira i Rima oraz Ewa, Sławek i Robert.

Młodzi ludzie pojawili się w szpitalu na tydzień. Pracowali w otoczeniu ekip, które zajmowały się remontem szpitalnego oddziału pediatrii. Nie narzekali jednak ani na hałas, ani na unoszący się w powietrzu pył, ani na koszmarne upały. Na ich twarzach nieustannie gościły szerokie, szczere uśmiechy.

– Jesteśmy ratownikami medycznymi Auxilium Medici. Często angażujemy się w różne projekty. Systematycznie zabezpieczamy medycznie odbywające się w Płocku koncerty – powiedziała Amira, jedna z wolontariuszek. – W zeszłym roku włączyliśmy się w pomoc przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jeszcze nigdy jednak nie malowaliśmy ścian. To był nasz „debiut”.

Po siedmiu dniach prace nad „Bajkowym kącikiem” zostały zakończone. Ze ścian świetlicy oddziału pediatrycznego zniknęła ich wcześniejsza biel. Jej miejsce zajęły kolorowe, radosne obrazki.

Fot. Archiwum Fundacji Orange

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE