Reklama

Jak ubrać dziecko do chusty?

Opublikowano:
Autor:

Jak ubrać dziecko do chusty? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Popularność chust do noszenia dzieci cały czas rośnie, a w sklepach można kupić je dzisiaj bez problemów. Oprócz technik wiązania wielu rodziców wybierających chusty po raz pierwszy ma jeszcze jeden problem – jak należy ubrać dziecko do chusty?

Popularność chust do noszenia dzieci cały czas rośnie, a w sklepach można kupić je dzisiaj bez problemów. Oprócz technik wiązania wielu rodziców wybierających chusty po raz pierwszy ma jeszcze jeden problem – jak należy ubrać dziecko do chusty?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że chusta jest dla dziecka dodatkową warstwą ubrań, a ponadto jest ono ogrzewane ciepłem ciała rodzica. Dlatego też główna zasada mówi, że dziecko noszone w chuście powinno być ubierane lżej niż zwykle, ale z małymi zastrzeżeniami.

Uwaga na nóżki!

Początkujący użytkownicy chusty często zapominają o tym, że odsłonięte części ciała dziecka są narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym na większe zimno podczas chłodniejszych miesięcy. Dotyczy to najczęściej nóżek dziecka – nawet jeżeli będzie ono miało nałożone spodenki, ich nogawki mogą się podciągać do góry, odsłaniając skórę, a śpioszki czy pajacyki mogą wtedy nadmiernie naciskać na stopy, co powoduje ból i ich podkurczanie, a nawet może prowadzić do deformacji i wad postawy.

W związku z tym warto zakładać wtedy dziecku wygodne skarpetki, które nie będą zbyt wysokie. Również do chusty do noszenia niemowląt i starszych dzieci można dokupić specjalne ocieplacze na nóżki w formie getrów – są one wykonane z nieuciskających materiałów, dobrze się naciągają i nie powodują dyskomfortu. 

Gdy natomiast chodzi o noszenie chusty przez rodzica, powinien on wybierać luźniejsze kurtki, płaszcze czy poncho – należy pamiętać o tym, że noszenie chusty na śliskich kurtkach może być niebezpieczne, ponieważ materiał może się z niej ześlizgiwać.

Noszenie chusty latem

Rodzice powinni też pamiętać o tym, by latem zabezpieczać odsłoniętą skórę dziecka przed poparzeniami słonecznymi – należy wtedy nałożyć na nie krem z wysokim filtrem. Konieczne będzie również nakrycie głowy dla dziecka.

Trzeba również zakładać wtedy zarówno dziecku, jak i na siebie bardziej zwiewne i luźne ubrania z naturalnych materiałów, które będą wspierały termoregulację podczas ciepłych dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE