Reklama

Jak stymulować lokalny biznes? Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny ma pomysł!

Opublikowano:
Autor:

Jak stymulować lokalny biznes? Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny ma pomysł! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalny biznes jest jednym z kluczy do rozwoju. Stąd jego stymulowanie ma tak potężne znaczenie. Już 12 marca 2020 roku Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny organizuje spotkanie, na którym przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak zdobywać środki na rozwój, jak optymalizować obciążenia podatkowe i jak zarządzać strategią firmy.

Lokalny biznes jest jednym z kluczy do rozwoju. Stąd jego stymulowanie ma tak potężne znaczenie. Już 12 marca 2020 roku Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny organizuje spotkanie, na którym przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak zdobywać środki na rozwój, jak optymalizować obciążenia podatkowe i jak zarządzać strategią firmy.

"Znajdź wsparcie i rozwijaj swój biznes” to hasło przewodnie konferencji, którą 12 marca 2020 roku przygotuje Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny. Będzie to spotkanie dla przedsiębiorców i samorządowców. Wiedza, która zostanie w jej czasie przekazana jest o tyle cenna, że w charakterze partnerów włączyły się do niej instytucje o potężnym znaczeniu w świecie lokalnego i krajowego biznesu. W końcu mowa o Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego czy IPMA Polska.

„Podczas organizowania konferencji wyszliśmy z prostego założenia. Uznaliśmy, że biznes stanowi podstawę rozwoju w szczególności na arenie lokalnej. Wspieranie biznesu jest zatem sposobem na stymulowanie koniunktury regionu płockiego. Chcieliśmy też, aby wydarzenie miało charakter unikalny. Dlatego uczestnicy konferencji uzyskają pełen pakiet informacji na temat możliwych form wsparcia oraz będą mieli okazję nawiązania relacji z przedstawicielami kluczowych w tym obszarze organizacji.” - powiedziała Magda Duda, wiceprezes zarządu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A.

Dofinansowanie lub preferencyjny kredyt. A to nie koniec!

Program konferencji składa się z czterech bloków tematycznych. Dwa z nich odnosić się będą do pozyskiwania środków. W pierwszym przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powiedzą o dofinansowaniu - na rozpoczęcie działalności, na nowe usługi, na kolejne inwestycje, na wejście na rynki zagraniczne czy zdobywanie kompetencji. Kierownictwo Banku Gospodarstwa Krajowego opowie z kolei o tym, że właściciele firm i samorządowcy mogą wspierać kolejne inwestycje, m.in. za pomocą preferencyjnie oprocentowanych kredytów, ewentualnie w formie gwarancji i poręczeń.

„Bardzo ważny stanie się blok tematyczny przygotowany przez przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tu słowa kluczowe to Polska Strefa Inwestycji. To program umożliwiający zwolnienia podatkowe na 10 - 15 lat. A warto wspomnieć, że Płock i region płocki stały się ważnym elementem systemu zachęt inwestycyjnych. To jednak nie koniec, bo jest jeszcze IPMA Polska. Czyli prelekcja na temat tego, że sposobem na realizację strategii przedsiębiorstwa jest umiejętne zarządzanie projektami, programami i portfelami.” - powiedziała Joanna Olejnik, prezes zarządu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego S.A.

Konferencja PPPT - jak zapisać się na listę uczestników?

Przedsiębiorcy (obecni i przyszli) oraz samorządowcy zainteresowani udziałem w konferencji organizowanej przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A. mogą zgłosić swój udział drogą mailową na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 24 364 03 56.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE