Reklama

Jak śledzić telefon - zobacz, gdzie znajduje się Twoja zguba!

Opublikowano:
Autor:

Jak śledzić telefon - zobacz, gdzie znajduje się Twoja zguba! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śledzenie telefonu to usługa niezwykle często wyszukiwana przez użytkowników sieci. W Internecie można trafić na wiele ofert, obiecujących odszukanie dowolnego aparatu, czasami całkowicie za darmo. Ale czy rzeczywiście warto im zaufać? A może lepiej poszukać innych rozwiązań? Dowiedz się, jak śledzić telefon!

Śledzenie telefonu to usługa niezwykle często wyszukiwana przez użytkowników sieci. W Internecie można trafić na wiele ofert, obiecujących odszukanie dowolnego aparatu, czasami całkowicie za darmo. Ale czy rzeczywiście warto im zaufać? A może lepiej poszukać innych rozwiązań? Dowiedz się, jak śledzić telefon!

Śledzenie telefonu komórkowego - sprawdź, komu możesz zaufać!

Wpisując frazę, jak śledzić telefon, otrzymamy niezliczona liczbę wyników. Większość z nich to aplikacje, które mają namierzać komórkę po numerze telefonu. Jednak, niestety, choć oferta ta brzmi niezwykle kusząco, należy trzymać się od niej z daleka. Numer telefonu jest bowiem związany z kartą SIM, nie samym aparatem. W przypadku kradzieży wystarczy więc, że karta zostanie wyjęta, a nie będziemy w stanie odszukać naszej zguby. A co najważniejsze, taką metodą na to, jak śledzić telefon, a właściwie kartę SIM, posługiwać się mogą wyłącznie operatorzy sieci komórkowej, pod warunkiem, że właściciel wyrazi na to zgodę przy podpisywaniu umowy. Ale nawet wtedy taka usługa miałaby szansę zadziałać jedynie w przypadku, gdyby nasz telefon był włączony.

Dlaczego zatem takie strony w ogóle funkcjonują? To sprytny sposób na to, aby wyłudzić nasze dane i pieniądze. Zazwyczaj strony oferujące sposoby na to, jak śledzić telefon, wymagają logowania lub wysłania wiadomości SMS. Dlatego jeśli nie chcecie zostać oszukani - uważajcie!

Śledzenie komórki - poznaj skuteczne aplikacje!

W dzisiejszych czasach aplikacje są niezwykle ważnym i użytecznym narzędziem, niezbędnym w naszych telefonach. Aktualnie możemy nawet w wygodny sposób korzystać z sieci komórkowej Folx, dostępnej w tej formie - bez zobowiązań czy ukrytych opłat. Taka forma usługi to również doskonały sposób na to, jak śledzić telefon. Najczęściej aplikacje różnią się, w zależności od systemu operacyjnego.

W przypadku systemu Android wystarczy pobrać ze Sklepu Google Play aplikację “Menedżer urządzeń Android”. Po wykonaniu tej czynności logujemy się na swoje konto Google i wchodzimy w funkcję “Ustawienia urządzenia”. Włączamy na stałe lokalizację GPS i… gotowe!

W przypadku urządzenia marki Apple możemy użyć aplikacji Find My iPhone (Znajdź mój iPhone). Dzięki niej możemy nie tylko namierzyć komórkę lub inne urządzenia w tym systemie, lecz także zarządzać nimi na odległość. Na początek musimy zalogować się w systemie Apple i wejść w zakładkę iCloud na swoim telefonie, a następnie odszukać wybraną usługę - powinna znajdować się na dole listy.

Aby znaleźć zgubę, musimy zalogować się na swoje konto z innego, dowolnego urządzenia i włączyć aplikację. Na ekranie powinny pojawić się ikony urządzeń, na których uruchomiliśmy usługę. Po zaznaczeniu poszukiwanego iPhone’a aplikacja wyświetli jego położenie, a nawet wyznaczy dla nas trasę na mapie. Jeśli nie mamy innych produktów Apple, możemy zalogować się z urządzenia funkcjonującego w jednym z pozostałych systemów - logujemy się na nasze konto i klikamy na ikonkę wybranej usługi. Jeśli zobaczymy, że nasz iPhone jest gdzieś w pobliżu, możemy zdalnie włączyć sygnał alarmowy, aby bez trudu go odszukać.

Śledzenie dziecka przez komórkę - Kontrola Rodzicielska

Czasem zdarza się, że aplikacji śledzącej telefon potrzebujemy nie tyle do odnalezienia samego telefonu, o ile kontroli poczynań naszej pociechy. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może okazać się założenie na jej telefonie tzw. kontroli rodzicielskiej. Musimy jednak pamiętać, że nie każda z nich ma funkcję geolokalizacji, dlatego zawsze uważnie czytajmy opisy poszczególnych programów. Dodatkowym plusem będą również możliwość kontrolowania odwiedzanych przez dziecko witryn i czasu spędzanego przez nie przed ekranem oraz blokowania połączeń do i od nieznanych numerów czy robienia internetowych zakupów. Wszystko zależy od wybranej przez nas opcji.

Aplikacji umożliwiających lokalizację telefonu jest wiele, płatnych czy darmowych, a nawet z dodatkowymi funkcjami. Najważniejsze jednak, aby unikać niepotrzebnych wydatków oraz nieuczciwych ofert.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE