Reklama

Jak się podoba urząd miasta? Wyniki tajne

Opublikowano:
Autor:

Jak się podoba urząd miasta? Wyniki tajne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz za pomocą ankiet pyta mieszkańców o ocenę działania urzędu miasta, prezydenta, budżetu obywatelskiego. Ankieta kosztuje prawie 14,5 tys. zł. Ale wyników płocczanie nie poznają.

Ratusz za pomocą ankiet  pyta mieszkańców o ocenę działania urzędu miasta, prezydenta, budżetu obywatelskiego. Ankieta kosztuje prawie 14,5 tys. zł. Ale wyników płocczanie nie poznają.

O ankiecie na temat funkcjonowania Ratusza, działań prezydenta, miejskich przedsięwzięć powiadomił nas czytelnik, któremu te pytania zadali ankieterzy pracujący na zlecenie Urzędu Miasta. - Wybory za pasem, czyżby to były przygotowania do kampanii wyborczej, sondaż za pieniądze podatników? - dociekał płocczanin.

Ratusz przyznaje się do cyklicznych badań wizerunkowych, ale zapewnia, że nie jest to żaden sondaż przedwyborczy. - Tego typu badania wizerunkowe prowadzone w celu poprawy jakości usług świadczonych dla klientów UMP są realizowane cyklicznie od grudnia 2007 roku - wyjaśnia biuro prasowe Ratusza. - Badanie sondażowe jest standardową formą uzyskania zwrotnej informacji na temat preferencji. Stosują je nie tylko urzędy ale także inne firmy i instytucje, także media.

Do tej pory tego typu badania były przeprowadzone sześć razy, w tym roku - po raz siódmy i ósmy - w maju i teraz, w listopadzie. W tym roku przetarg na ich przeprowadzenie wygrała firma Biostat, w sumie za badania w maju i listopadzie trzeba zapłacić 14,4 tys. zł.

- Realizacja programu e-Urząd oraz przestrzeganie norm i standardów ISO obliguje UMP do przeprowadzania badań satysfakcji klientów, czyli de facto mieszkańców Płocka - tłumaczy Ratusz. - W oparciu o badania chcemy bezpośrednio poprawić jakość usług dla mieszkańców na linii urzędnik - klient urzędu, komunikację urzędu z mieszkańcami np. sprawdzając skuteczność kanałów komunikacji z mieszkańcami wykorzystywanych przez UMP, a także poznać opinie mieszkańców Płocka na temat różnych obszarów działalności Gminy-Miasta Płock.

W Ratuszu wyjaśniają, że potrzeby mieszkańców urząd poznaje kilkoma kanałami - nie tylko tymi, które przewiduje ustawa o samorządzie gminnym (np. konsultacje społeczne, zaopiniowanie czy uzgodnienia) ale także innowacyjnymi, takich jak Budżet Obywatelski czy właśnie tego typu sondaże.

Jak się płocczanom podoba prezydent miasta, co chcieliby zmienić w pracy urzędu, na co narzekają? Niestety - jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, wyniki ankiety nie są jawne - służą wewnętrznym celom pracy magistratu i nie będą udostępniane publicznie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE