Reklama

Jak prawidłowo ćwiczyć na orbitreku?

Opublikowano:
Autor:

Jak prawidłowo ćwiczyć na orbitreku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orbitrek to cudowne urządzenie. Idealnie sprawdza się praktycznie na każdym poziomie rozwoju sportowego. Nieważne, czy ktoś szuka sprzętu, z pomocą którego pozbędzie się kilku zbędnych kilogramów, czy może chodzi o poprawę formy przed wiosennymi i letnimi długimi wycieczkami w góry. Orbitrek w każdym z tych przypadków pomoże zarówno osobom początkującym, jak i tym posiadającym doświadczenie w dbaniu o swoją wytrzymałość.

Orbitrek to cudowne urządzenie. Idealnie sprawdza się praktycznie na każdym poziomie rozwoju sportowego. Nieważne, czy ktoś szuka sprzętu, z pomocą którego pozbędzie się kilku zbędnych kilogramów, czy może chodzi o poprawę formy przed wiosennymi i letnimi długimi wycieczkami w góry. Orbitrek w każdym z tych przypadków pomoże zarówno osobom początkującym, jak i tym posiadającym doświadczenie w dbaniu o swoją wytrzymałość.

Jak najlepiej trenować z orbitrekiem?

Niezależnie od tego, jaki stawiasz sobie cel treningowy, ćwiczenia zacznij od chwili rozgrzewki. Przygotujesz w ten sposób swoje mięśnie na wysiłek, któremu je poddasz. W ten sposób zmniejszysz ryzyko naciągnięcia mięśni, co mogłoby przeszkadzać w kolejnych treningach.

Również po zejściu z orbitreku warto poświęcić chwilę na dodatkowe ćwiczenia, ze szczególnym uwzględnieniem stretchingu – świeżo po aktywności ruchowej ćwiczenia rozciągające są prostsze w wykonaniu, a ich stosowanie w przyszłości będzie owocować większa elastycznością.

Właściwy trening na orbitreku

Osobną sprawą jest właściwe wykorzystanie możliwości samego orbitreka. Tu wiele zależy od tego, co właściwie chcesz osiągnąć. W przypadku osób początkujących, a także tych, którym najmocniej zależy na odchudzaniu, wskazane będzie wybranie programu o bardzo niskim poziomie oporu i wykonywanie jak najszybszych ruchów. Co jednak istotne – należy przy tym uważać, by nie zaciskać zbyt mocno rąk na uchwytach dla nich przeznaczonych, gdyż może to powodować niepotrzebne spinanie ich mięśni.

Z kolei osoby, którym bardziej zależy na symulowaniu dużego zmęczenia nóg (np. gdy planują za kilka miesięcy wycieczki górskie), mogą ustawić orbitrek na mocniejsze programy i ćwiczyć wolniejszymi, za to równomiernymi ruchami.

W obu przypadkach warto co jakiś czas kontrolować pozycję ciała. Docelowo powinna być ona wyprostowana, choć zdarza się, ze niektóre osoby odruchowo przechodzą do przygarbienia. Jeśli jednak uda im się utrzymywać odpowiednią sylwetkę, z czasem przy użyciu orbitreku zaczną ją modelować na jeszcze lepszą. Nie wspominając o tym, ze bardziej ona sprzyja wydajności przy ćwiczeniach na tej maszynie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE