Reklama

Reklama

Jak odróżnić depresję od buntu i pomóc swojemu dziecku?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Jak odróżnić depresję od buntu i pomóc swojemu dziecku? - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Tylko nie mów będzie dobrze… Jak rozpoznawać zaburzenia emocjonalne i wspierać dziecko w trudnym czasie” – pod takim tytułem odbędzie się w środę 17 marca spotkanie online dla rodziców i nauczycieli. Poprowadzi je psycholog szkolny, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem Aneta Przedlacka.

Reklama

Czy złość, rozdrażnienie, które obserwujemy u naszych dzieci jest przejawem buntu i złego zachowania czy może wskazuje na chorobę, której nie możemy bagatelizować, tylko musimy jak najszybciej wyleczyć? To pytanie jest wyjątkowo ważne w tym trudnym okresie pandemii, w jakim funkcjonujemy już właściwie od roku i który chyba już wszystkim – nie tylko dorosłym, ale również dzieciom i młodzieży - daje w kość. Dlatego też rodzice i nauczyciele, którzy są najbliżej uczniów, powinni być szczególnie wrażliwi na zmiany w zachowaniu dzieci i młodzieży. Ich przyczyną mogą być zarówno trudności w nauce jak i brak akceptacji kolegów.

Płocki Wydział Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta postanowiły więc zorganizować spotkanie online dla nauczycieli i rodziców. O tym jak rozpoznawać zaburzenia emocjonalne i wspierać dziecko, jak je obserwować bez oceniania, czego nie mówić uczniowi, który ma problemy opowie Aneta Przedlacka, psycholog szkolny, specjalistka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Spotkanie odbędzie się online 17 marca w godz. 16.30 – 18. Jest bezpłatne, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Nauczyciele mogą się zgłaszać poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy (na stronie MSCDN), a rodzice przez mail: [email protected] lub przez wiadomość na profilu Facebook MSCDN Wydział w Płocku.

Dzień przed spotkaniem uczestnicy otrzymają link do spotkania na platformie Zoom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy