Reklama

Jak nie Mobilis, to inne firmy bedą woziły pasażerów. Są chętni

Opublikowano:
Autor:

Jak nie Mobilis, to inne firmy bedą woziły pasażerów. Są chętni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikat, który ukazał się na stronie Grupy Mobilis, zaskoczył wszystkich, pasażerów i urzędników ze Starostwa Powiatowego. Ci ostatni liczyli, że uda się dogadać. Niestety nic z tego nie wyszło i trzeba było zacząć szukać innych przewoźników. Deklaracje od chętnych firm już wpłynęły.

Komunikat, który ukazał się na stronie Grupy Mobilis, zaskoczył zarówno pasażerów, jak i urzędników ze Starostwa Powiatowego. Ci pierwsi od 1 września będą chcieli dojechać do szkoły lub pracy, z kolei ci drudzy liczyli, że jeszcze nie wszystko stracone i uda się dogadać. Niestety nic z tego nie wyszło i trzeba było zacząć szukać innych przewoźników. Deklaracje od chętnych firm już wpłynęły.

Mobilis wycofuje się - począwszy od 1 września - z realizowania kursów na terenie powiatu płockiego. Odmówił przedłużenia terminu o jeden miesiąc, co musiało przyspieszyć działania z tworzeniem nowej sieci komunikacyjnej. Brak rentowności połączeń wykonywanych przez Mobilis nie był jedynym powodem takiej decyzji. Inną przyczyną, jak dodają w wydziale komunikacji w Starostwie Powiatowym, miał być również brak wystarczającej liczby kierowców.

W czwartek upłynął termin na dostarczenie deklaracji od chętnych przewoźników. Wpłynęło siedem wniosków. Wśród nich nie ma płockiej Komunikacji Miejskiej. Odbyły się także pierwsze rozmowy z przedstawicielami chętnych firm.

Trzeba mieć na uwadze, że ta liczba może się zmienić. Każda zainteresowana firma powinna jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia opowiedzieć się, które trasy mogłaby ewentualnie objąć swoimi środkami transportu (głównie busami). W Starostwie Powiatowym przekonują, że robią wszystko, aby jak najszybciej poradzić sobie z zaistniałą sytuacją.

[ZT]19936[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE