Reklama

Jak nie dać się frustracji podczas poszukiwania pracy

Opublikowano:
Autor:

Jak nie dać się frustracji podczas poszukiwania pracy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli udział w kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych nie przynosi oczekiwanych efektów można się sfrustrować. W takiej sytuacji pojawiają się myśli obniżające poczucie własnej wartości. Zniechęcenie i zły nastrój nie sprzyjają efektywnemu poszukiwaniu pracy. Podpowiadamy jak się nie dać negatywnemu nastawieniu.

Jeżeli udział w kolejnych rozmowach kwalifikacyjnych nie przynosi oczekiwanych efektów można się sfrustrować. W takiej sytuacji pojawiają się myśli obniżające poczucie własnej wartości. Zniechęcenie i zły nastrój nie sprzyjają efektywnemu poszukiwaniu pracy. Podpowiadamy jak się nie dać negatywnemu nastawieniu.

Proś o feedback

Jeśli kolejna rozmowa rekrutacyjna kończy się niepowodzeniem, poszukaj przyczyn tego stanu. Najlepiej zadzwoń lub napisz do rekrutera prośbę o podanie powodów odrzucenia Twojej kandydatury. Tego rodzaju informacja być może nie będzie dla Ciebie przyjemna, ale pomoże Ci uświadomić sobie popełniane błędy. Dzięki niej masz szansę uniknąć w przyszłości określonych zachowań.

Zastanów się nad kwalifikacjami

Być może powodem kolejnych odmów po rozmowach kwalifikacyjnych jest niedopasowanie ofert pracy do Twoich kwalifikacji. Dokładnie czytaj ogłoszenia na Pracuj.pl i analizuj, czy nie mierzysz powyżej swoich umiejętności. Równie negatywny efekt może przynieść kandydowanie na stanowiska znacznie poniżej kompetencji. Jeżeli chcesz uzyskać taką pracę, musisz od razu wyjaśnić powód zgłoszenia swojej kandydatury.

Odpowiednie pierwsze wrażenie

Zastanów się, jakie wrażenie może wywierać na osobach prowadzących rekrutację Twoja prezencja. Czasami subtelne kwestie wywołują niechęć rekruterów. Może używasz zbyt nachalnych perfum albo Twój ubiór nie pasuje do stanowiska, o jakie się ubiegasz. Możesz poprosić bliską osobę by szczerze oceniła Twój wygląd, który prezentujesz podczas spotkań w sprawie pracy. Takie wskazówki bywają niezwykle cenne.

Nie rezygnuj

Być może brak pozytywnego efektu rozmów kwalifikacyjnych nie wynika z Twoich uchybień. Może po porostu nie trafiłeś na odpowiednie dla siebie ogłoszenie. Nie poddawaj się zniechęceniu i szukaj dalej. Na stronach poświęconych poszukiwaniu pracy znajdziesz wiele ofert, które mogą wydać Ci się interesujące i znakomicie pasować do Twoich kompetencji i zainteresowań zawodowych.

Nie rozpamiętuj porażki

Uświadomienie sobie błędów w celu ich wyeliminowania jest bardzo ważne w czasie poszukiwania pracy. Nie ma jednak sensu ich rozpamiętywanie, które prowadzi do wniosków, że jesteś beznadziejną osobą i na pewno nie znajdziesz wymarzonej pracy. Takie nastawienie może skutecznie zablokować Twoją efektywność w czasie poszukiwań zatrudnienia. Zamiast się zamartwiać, poświęć czas na planowanie swoich kolejnych kroków i dopracowanie profesjonalnego wizerunku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE