Reklama

Jak możesz oszczędzić przy kredycie?

Opublikowano:
Autor:

Jak możesz oszczędzić przy kredycie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedno to w ogóle otrzymać kredyt (na podstawie pozytywnej oceny przez bank), a drugie – spokojnie go spłacić. Żeby to ułatwić, warto znaleźć oszczędności w celu obniżenia kosztów. Gdzie ich szukać, zaciągając kredyt?

Jedno to w ogóle otrzymać kredyt (na podstawie pozytywnej oceny przez bank), a drugie – spokojnie go spłacić. Żeby to ułatwić, warto znaleźć oszczędności w celu obniżenia kosztów. Gdzie ich szukać, zaciągając kredyt?

Porównanie ofert

Zacznijmy od tego, że potrzebujesz taniego, przyjaznego banku. Jak znaleźć odpowiednią ofertę? Choć wiadomo, że ostateczne ustalenia będą indywidualne i oparte o ocenę zdolności kredytowej, warto zajrzeć do rankingów i zestawień. Takie strony jak porównywarka finansowa kredytowo.org są pierwszym miejscem, w którym można błyskawicznie sprawdzić oferty dostępne na polskim rynku. W czytelny sposób porównuje się w ten sposób nie tylko oprocentowanie, ale również maksymalną wysokość kredytów czy formalności, które należy spełnić.

Dobrym pomysłem jest również nawiązanie współpracy z doradcą kredytowym, który posiada specjalną wiedzę na temat aktualnej sytuacji na rynku i zawsze jest w stanie zaproponować najtańsze, najkorzystniejsze rozwiązanie. To wygodna formuła dla osób, które obawiają się, że nie dadzą rady wypełnić wszystkich formalności, nie wiedzą, od czego zacząć, nie mają doświadczenia z kredytami i pożyczkami.

Krótszy okres spłaty

Gdy kupujemy coś na raty lub bierzemy kredyt, wiemy, że dojdzie nam dodatkowe, comiesięczne zobowiązanie. Mimo to marzymy, aby było jak najmniej zauważalne, jak najmniej dotkliwe dla portfela. Dlatego wydaje nam się, że jak największa liczba rat jest opłacalna. Otóż niekoniecznie. Po pierwsze, przedłużamy zobowiązanie wobec zewnętrznego podmiotu, a przecież lepiej żyć z większą swobodą. A po drugie – i najważniejsze – krótszy okres spłaty może zaowocować konkretnymi oszczędnościami finansowymi! Porozmawiaj w banku o najlepszym okresie spłaty, który jest dla Ciebie realny i wygodny.

Niższa kwota

Innym sposobem na tańszy kredyt jest zmiana jego wysokości przed podjęciem ostatecznej decyzji. Być może jesteś w stanie część środków odłożyć lub pożyczyć od rodziny, już bez oprocentowania? To możliwe? Być może tak, tylko trzeba wszystko przemyśleć i sprawdzić. W przypadku kredytów samochodowych i hipotecznych im wyższy wkład własny, tym większa szansa na korzystniejsze warunki umowy. Jeśli chodzi o kredyty na dowolny cel, do sprawdzenia tej kwestii przyda się porównywarka kredytów gotówkowych kredytowo.org.

Rezygnacja z ubezpieczenia

Podczas negocjacji w banku upewnij się, że przy okazji nie są Ci „wciskane” dodatkowe produkty, w rodzaju karty kredytowej, drugiego rachunku czy zbędnego ubezpieczenia. W obliczu tak wysokich zobowiązań finansowych liczy się każda zaoszczędzona złotówka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE