Reklama

Jak istotna jest lokalizacja nowego mieszkania?

Opublikowano:
Autor:

Jak istotna jest lokalizacja nowego mieszkania? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakup mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego w dużej mierze opiera się na poszukiwaniu go w odpowiedniej lokalizacji. Wielu nabywców ma swoje szczególne wymagania właśnie pod tym względem i preferuje określone dzielnice nad innymi, nawet kosztem znacznie wyższej ceny za metr kwadratowy mieszkania.

Zakup mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego w dużej mierze opiera się na poszukiwaniu go w odpowiedniej lokalizacji. Wielu nabywców ma swoje szczególne wymagania właśnie pod tym względem i preferuje określone dzielnice nad innymi, nawet kosztem znacznie wyższej ceny za metr kwadratowy mieszkania.

Często można spotkać się z powiedzeniem, że o wartości nieruchomości decydują zasadniczo trzy podstawowe kwestie z nią związane – po pierwsze, lokalizacja, po drugie, lokalizacja i po trzecie – lokalizacja. Zasadniczo im lepsza lokalizacja, tym mieszkanie, ale też i inne nieruchomości kosztują więcej. Wobec tego posiadanie mieszkania w dobrej lokalizacji to już inwestycja sama w sobie.

Praktycznie najczęściej dobra lokalizacja to centrum miasta – dzielnice najstarsze, śródmiejskie, które od lat uznawane były za prestiżowe. Również wysokie ceny charakteryzują dzielnice do nich przylegające. Oczywiście, kupując mieszkanie jako przyszłościową inwestycję, warto także wybierać te dzielnicach o rosnącej popularności, na przykład  nowe inwestycje na Bielanach w Warszawie czy też na Zabłociu w Krakowie.

Komunikacja, markety, zieleń

Badanie, które zostało wykonane przez portal internetowy Domy.pl, wskazuje, że przy doborze nieruchomości mieszkalnych użytkownicy strony zwracali uwagę, oprócz na atrakcyjne ceny, również na dobrą komunikację, odległość od sklepów, a także parków i innych terenów zielonych. Wszystkie te elementy zaliczają się do lokalizacji, dlatego też dla wielu nabywców ma ona prawdę duże znaczenie.

Trzeba przy tym pamiętać, aby myśleć perspektywicznie, kupując dla siebie mieszkanie na lata. Wielu nabywców nie sprawdza, jakie są planowane inwestycje w okolicy wymarzonego mieszkania, a może okazać się, że niedaleko będzie przebiegać trasa szybkiego ruchu lub duża i zielona łąka za oknem przeznaczona jest pod kolejną zabudowę mieszkalną. Tego rodzaju informacje można znaleźć w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego dostępnych w Urzędach Miast oraz Urzędach Gmin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE