Reklama

Jaja wielkości 1,5 metra staną na starówce

Opublikowano:
Autor:

Jaja wielkości 1,5 metra staną na starówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Widzieliście już 1,5 metrowe jaja, przypominające jaja dinozaura? Jeśli nie, macie jeszcze szansę. Przyda się też umiejętność operowania pędzlem. Gdybyście się jednak jeszcze nie domyślili, podpowiadamy – to wy je pomalujecie! Wystarczy tylko stawić się na rozpoczęcie tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

Widzieliście już 1,5 metrowe jaja, przypominające jaja dinozaura? Jeśli nie, macie jeszcze szansę. Przyda się też umiejętność operowania pędzlem. Gdybyście się jednak jeszcze nie domyślili, podpowiadamy – to wy je pomalujecie! Wystarczy tylko stawić się na rozpoczęcie tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego.

Impreza startuje w najbliższy czwartek, 10 kwietnia i potrwa aż do niedzieli. Zaproszeni są wszyscy chętni od lat 5. do 105. roku życia. Jak na jarmark przystało, na starówce rozstawi się z wielkanocnymi kramami wielu wystawców rękodzieła oraz innych niezbędnych świątecznych produktów. Dzieciaki z pewnością przylgną do stoiska malowania buziek i poproszą o kupno jakiejś dmuchanej zabawki. Każdego dnia Jarmarku będą się także odbywały zajęcia plastyczne dla najmłodszych uczestników.

To, jakie tradycje i obrzędy powinniśmy kultywować, podpowiedzą nam w Muzeum Mazowieckim podczas czterodniowego cyklu odbywającego się pod hasłem „Tradycje Świąt Wielkanocnych”.

Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej stuknie jubileuszowa pięciolatka. Z tej okazji w pierwszy dzień Jarmarku płocczanie przygotują najpiękniejsze i największe, bo aż 1,5-metrorowe, pisanki w Polsce, które trzeba będzie własnoręcznie pomalować. W sobotę skosztujemy też urodzinowego tortu i uroczyście otworzymy sezon turystyczny. Po takiej dawce słodyczy, z pewnością w doborowym humorze, wypadałoby przespacerować się później ulicami Płocka.

Co jeszcze w programie? Oczywiście pojawią się utalentowani goście. Od piątku do niedzieli Stary Rynek opanują soliści i tancerze z zespołów ludowych, m. in. z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka" im. Druha Wacława Milke, MASOVII czy PROMYKÓW LUCIENIA. Wspólnie ożywimy Starówkę, niech serce miasta wypełnią uśmiechnięci, pozytywni ludzie.

- Wszystkiego nie sposób opisać, dlatego na jarmarku obowiązkowo trzeba się stawić - zachęca Agencja Rewitalizacji Starówki, która chce oprócz stawiania kolejnych budynków na starówce, faktycznie rewitalizować tkankę miejską na Starym Mieście i dlatego razem z Muzeum Mazowieckim, PLOT i POKiS-em organizuje jarmark.

Szczegółowy program jarmarku w naszym Kalendarzu Imprez

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE