Reklama

Inwestycja za 12 mln już powstaje [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Inwestycja za 12 mln już powstaje [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mowa o Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych, którego nowa siedziba powstaje na Cholerce. Prace idą pełną parą od dwóch miesięcy. Zobaczcie zdjęcia.

Mowa o Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych, którego nowa siedziba powstaje na Cholerce. Prace idą pełną parą od dwóch miesięcy. Zobaczcie zdjęcia.

Uczniowie ZSOS nr 7 na swoją nową szkołę czekają z utęsknieniem już od dawna. Bo ta, w któreg gnieżdżą się teraz, naprawdę jest nie do pozazdroszczenia - ciasnota, zdezelowany dach, który wygląda jakby miał zaraz spaść komuś na głowę, zrujnowane pomieszczenia. To nie tylko subiektywny odbiór uczniów, ich rodziców i nauczycieli - zgodnie z opinią Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w obecnym budynku przy Kossobudzkiego szkoła może funkcjonować w tym stanie do 2015 r.

Nic więc dziwnego, że szkoła wygląda nowej siedziby z utęsknieniem. A inwestycja zaczęła wreszcie nabierać rumieńców. Budowa miała wprawdzie ruszyć już w ub. roku, ale Inwestycjom Miejskim, które odpowiadają za budowę nowoczesnego kompleksu tuż przy kościele na Cholerce, nie udało się dotrzymać terminu (co zresztą miało stać się jedną z przyczyn odwołania ówczesnego zarządu tej spółki).

Teraz wygląda na to, że większość przeszkód już za nami - w lipcu spółka miejska podpisała umowę z firmą Wiksbud z Lipna i jeszcze w tym samym miesiącu zaczęły się prace.

W tej chwili na placu budowy praca wre - trwają roboty ziemne, prace izolacyjne i budowa fundamentów, a także stawianie ścian.

Budynek szkoły, który stanie przy ul. Słonecznej, ma być dwukondygnacyjny, powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 3,2 tys. m kw. W budynku zmieści się 15 klas (dziewięć dla podstawówki i sześć dla gimnazjum), a także gabinety terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz sala gimnastyczna, a także pomieszczenia administracyjne i techniczne. Inwestycja obejmie również teren przed szkołą - powstanie tzw. patio sensoryczne, boisko wielofunkcyjne z bieżnią, garaże, drogi wewnętrzne i parking.

Cały kompleks, z którego będzie korzystało ok. 90 uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności, ma powstać przez 14 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, czyli mniej więcej do jesieni 2015 r. Budowa kompleksu pochłonie ponad 12,3 mln zł.

Na zdjęciach: budowa kompleksu (fot. Portal Płock) oraz wizualizacje Inwestycji Miejskich

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE