Reklama

Inwestycja się opóźnia. Już dwa tygodnie obsuwy

Opublikowano:
Autor:

Inwestycja się opóźnia. Już dwa tygodnie obsuwy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wcześniej informowaliśmy, że budowa Centrum Sportów Ekstremalnych się opóźnia. W chwili publikacji tego tekstu wykonawca ma już 13 dni obsuwy, choć Ratusz zapewnia, że inwestycja zostanie ukończona latem.

Wcześniej informowaliśmy, że budowa Centrum Sportów Ekstremalnych się opóźnia. W chwili publikacji tego tekstu wykonawca ma już 13 dni obsuwy, choć Ratusz zapewnia, że inwestycja zostanie ukończona latem.

Centrum Sportów Ekstremalnych to projekt z Budżetu Obywatelskiego, który zwyciężył w głosowaniu w 2015 roku. W kwietniu ruszyła budowa, a fani jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach mieli zacząć korzystać z obiektu z początkiem lipca. Tak się jednak nie stało, o czym informowaliśmy pod koniec czerwca.

[ZT]15829[/ZT]

Minęły prawie dwa tygodnie od pierwotnego terminu, a prace posuwają się bardzo powoli. Postępy widać, ale do powstania pump-trucku jeszcze daleko, a deszczowa pogoda nie sprzyja tego typu pracom. 

- Opóźnienie jest uzasadnione - tłumaczy Hubert Woźniak z Urzędu Miasta. - Wyliczyliśmy około 20 dni, w których wykonawca nie mógł wykonywać określonych prac. W trakcie budowy doszły też dodatkowe zadania związane z odwodnieniem. Na tym terenie może pojawić się woda gruntowa. W ubiegłym roku jej poziom był niski, ale w tym jest stosunkowo wysoki. Projekt zawierał elementy odwodnienia, ale mogłyby się okazać niewystarczające. 

Ratusz zezwoli wykonawcy na przesunięcie terminu oddania inwestycji, ale trwają negocjacje o ile. Na dziś nie wiadomo, kiedy zostanie wyznaczona data ukończenia inwestycji. Urzędnicy zapewniają, że będzie to jeszcze w sezonie letnim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE