Reklama

Internat po przejściach doczekał się remontu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Internat po przejściach doczekał się remontu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Był pożar, w jednym z pomieszczeń oberwał się nawet kawałek sufitu. Tym razem z internatu przy Norbertańskiej płyną jednak dobre wiadomości. Segment B doczekał się remontu. Na uczniów czekają komfortowe warunki, a nawet pokój cichej nauki.

Był pożar, w jednym z pomieszczeń oberwał się nawet kawałek sufitu. Tym razem z internatu przy Norbertańskiej płyną jednak dobre wiadomości. Segment B doczekał się remontu. Na uczniów czekają komfortowe warunki, a nawet pokój cichej nauki. 

Dziś do świeżo wyremontowanych pokoi w internacie Zespołu Szkół Technicznych nr 70 w Płocku wprowadzili się lokatorzy. Budynek doczekał się generalnego remontu, a w każdym pokoju znajduje się czujnik dymu. Na uczniów czeka 45 pokoi, większość dwuosobowych z dostępem do łazienki. W budynku znajduje się również pokój przystosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej, a także pokój cichej nauki, dwie pralnie i kuchnia na każdej kondygnacji.

- To ważna inwestycja z punktu widzenia rozwoju bazy oświatowej w Płocku - mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - W 2013 roku zrealizowaliśmy pierwszy etap przebudowy tej części internatu 70-tki, wówczas koszt wyniósł ok. 1,5 mln zł, drugi etap zrealizowany w latach 2017 - 2018 to koszt ok. 2 mln zł.  

Jak podkreślił prezydent, internat spełnia zapotrzebowanie Zespołu Szkół Technicznych nr 70 pod względem liczby potrzebnych miejsc. Od jutra internat będzie już normalnie funkcjonował.

W czerwcu tego roku planowane jest rozpoczęcie trzeciego etapu prac, który obejmie m.in. przebudowę bloku żywieniowego z wyposażeniem technologicznym, termomodernizację ścian oraz zagospodarowanie terenu. Prace potrwają do maja 2019 roku. 

[ZT]16722[/ZT]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE