Reklama

Imprezową noc zakończył w rowie. Policjanci: Wyjątkowo uparty kierujący

Opublikowano:
Autor:

Imprezową noc zakończył w rowie. Policjanci: Wyjątkowo uparty kierujący - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pewien 26-letni mężczyzna w weekendową noc poszedł na imprezę. Najpierw 26-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierpcu, był pijany. Mało tego, po około dwóch godzinach okazało się, że ten sam kierujący… spowodował kolizję na terenie gminy Zawidz.

Pewien 26-letni mężczyzna w weekendową noc poszedł na imprezę. Najpierw 26-latek został zatrzymany do kontroli drogowej w Sierpcu, był pijany. Mało tego, po około dwóch godzinach okazało się, że ten sam kierujący… spowodował kolizję na terenie gminy Zawidz.

Około godz. 1.00 w nocy policjanci z Sierpca, którzy akurat byli na patrolu, zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierujący okazał się nietrzeźwy.

– Na dodatek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy. Samochód, którym się poruszał, pożyczył od kolegi, ale nie sprawdził, że był to pojazd niedopuszczony do ruchu i nieprzerejestrowany. Auto podczas kontroli stało na parkingu i nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym, a kierującym zaopiekował się trzeźwy znajomy będący na miejscu – dlatego to jemu mężczyzna został przekazany, aby bezpiecznie odwiózł go do domu – opisują policjanci.

Na tym się jednak nie skończyło. Owszem, nietrzeźwy 26-latek faktycznie dotarł do domu, a jego znajomy zabrał mu kluczyki do auta, aby 26-latek ponownie nie wsiadł za kierownicę. Na niewiele się to zdało, ponieważ mężczyzna okazał się na tyle zaradny, że odnalazł zapasowe kluczyki i ponownie udał się na imprezę. A kiedy zabawa się zakończyła, zamiast wsiąść do taksówki, postanowił ponownie wsiąść za kierownicę volkswagena. – W drodze do domu około godziny 3.00 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że w pojeździe był także trzeźwy pasażer, który był zmęczony i w trakcie oczekiwania na kolegę położył się spać na tylne siedzenie samochodu, a obudził już na miejscu zdarzenia. Pasażer z obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie został przebadany. Nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Teraz policjanci poinformowali, że w stosunku do nietrzeźwego kierującego 26-latka toczy się postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu. Za popełnione czyny mężczyzna odpowie przez sądem. Co więcej, mężczyzna, który udostępnił pojazd nietrzeźwemu koledze został ukarany mandatami za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami oraz za nieprzerejestrowanie pojazdu w wyznaczonym terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE