Reklama

Impreza dla rowerzystów. Trwają zapisy

Opublikowano:
Autor:

Impreza dla rowerzystów. Trwają zapisy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W związku z zainaugurowaną akcją „Twoje ulice, Twój wybór” rowery, auta i autobus zastawiły już jezdnię pod Orlen Areną w ramach sesji zdjęciowej, a teraz ruszy Akademia Bezpiecznego Rowerzysty z vademecum dla każdego młodszego fana jednośladu.

Rusza coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W związku z zainaugurowaną akcją „Twoje ulice, Twój wybór” rowery, auta i autobus zastawiły już jezdnię pod Orlen Areną w ramach sesji zdjęciowej, a teraz ruszy Akademia Bezpiecznego Rowerzysty z vademecum dla każdego młodszego fana jednośladu.

Hasło „zrównoważony transport” jest jednym z ulubionych w Komisji Europejskiej. Z roku na rok na naszych ulicach pojawia się coraz więcej samochodów, a co za tym idzie, także spalin, którymi oddychamy. Drastycznie kurczą się także zasoby miejsc parkingowych, co jest bardzo dotkliwą bolączką cenralnych obszarów miast, a już w szczególności tych największych. Tym bardziej przy ładnej pogodzie niekoniecznie od razu trzeba wsiadać do samochodu, aby udać się  na drugą stronę ulicy po kilka bułek, skoro można wsiąść na rower lub pójść sobie spacerkiem do pobliskiego sklepu. To w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu intesyfikujemy działania, aby promować większą świadomość wśród mieszkańców w korzystaniu z różnych form transportu bardziej przyjaznych dla środowiska, w tym transportu zbiorowego.

Nauczyciele i uczniowie z lokalnych szkół już teraz mogą zapisać się do Akademii Bezpiecznego Rowerzysty, którą w sobotę, 20 września znajdziemy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na ul. Otolińskiej 25. Będzie to jednodniowa impreza poświęcona bezpiecznemu poruszaniu się po drogach na tym popularnym jednośladzie z uwzględnieniem szkolenia w poprawnym poruszaniu się po ścieżkach rowerowych. Ale jeśli już mowa o jednośladach, nie można zapomnieć o motocyklu, stąd pojawi się również na placu manewrowym WORD-u symulator jazdy dla fanów większych prędkości. W programie umieszczono także konkursy sprawnościowe na torze dla rowerzystów i testy z wiedzy, konkursy plastyczne z nagrodami. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma Certyfikat potwierdzający udział w akcji „Akademia Bezpiecznego Rowerzysty”. Początek w o godzinie 10.00.

Uczestnictwo w Akademii należy wcześniej zgłosić, wysyłając listę uczestników na adres do najbliższego piątku, 19 września.

Akcję organizują Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock, Urząd Miasta Płocka, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we współpracy z Komendą Miejską Policji.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE