Reklama

Ile zarabiają mazowieccy nauczyciele?

Opublikowano:
Autor:

Ile zarabiają mazowieccy nauczyciele? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował krótkie opracowanie dotyczące Warszawy i Mazowsza.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował krótkie opracowanie dotyczące Warszawy i Mazowsza. 

W poniedziałek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. To święto obchodzone z okazji powołania Komisji Edukacji Narodowej w dniu 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN była pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej, przeprowadziła reformę edukacji. 

Z okazji tego święta, często nazywanego dniem nauczyciela, Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował krótkie opracowanie. Dane pochodzą z końca 2018 r.  

- W placówkach edukacyjnych województwa mazowieckiego pracowało ponad 181 tys. nauczycieli. Najwięcej w szkołach podstawowych - 38 tys. i przedszkolach - 19 tys. - informuje Marcin Kałuski, specjalista ds. kontaktów z mediami w Mazowieckim Ośrodku Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Przeciętne wynagrodzenie w edukacji (obejmuje wychowanie przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i szkoły ponadpodstawowe, szkoły policealne, szkoły wyższe, pozaszkolne formy edukacji, działalność wspomagającą edukację) wyniosło na Mazowszu 4701 zł brutto, natomiast w Warszawie - 5148 zł.

Niestety, są też nauczyciele bez pracy. W skali Mazowsza to liczba prawie 2000, a w Warszawie - 368.

Dodajmy, że Światowy Dzień Nauczyciela pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 października. W poszczególnych krajach jest w różnych terminach, np. w Czechach w marcu, w Meksyku w maju, w Argentynie we wrześniu, a w Turcji - w listopadzie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE