Reklama

Ile Ratusz wydał na budżet obywatelski?

Opublikowano:
Autor:

Ile Ratusz wydał na budżet obywatelski? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 mln zł - tyle do wydania mieli płocczanie w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. A ile kosztowała jego promocja? - pyta radna Wioletta Kulpa.

3 mln zł - tyle do wydania mieli płocczanie w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. A ile kosztowała jego promocja? - pyta radna Wioletta Kulpa.

Radna chciała wiedzieć, ile miasto w sumie wydało na organizację i promocję pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, łącznie z m.in. kosztami pośrednimi pracy urzędników Ratusza, drukowaniem bilbordów, ulotek, przeprowadzeniem głosowania na najciekawsze pomysły, spotkaniami prezydenta itp.

Jak w zastępstwie sekretarza miasta Marcina Uchwała odpowiada Dorota Kozanecka, p.o. szefa wydziału organizacji i procesów pracy, trwająca pół roku (od listopada 2012 do kwietnia br.) kampania informacyjna pochłonęła w sumie ponad 58 tysięcy złotych. Tyle trzeba było zapłacić za m.in. wynajęcie bilbordów, druk materiałów promocyjnych, naklejki, dystrybucję formularzy do głosowania czy spory reklamowe w radiu. Za pozostałe elementy kampanii, czyli m.ib. budowę strony internetowej poświęconej projektowi, udostępnienie powierzchni w galeriach handlowych nie wiązały się z dodatkowymi kosztami, a czynności związane z promocją projektu urzędnicy wykonywali w ramach swoich obowiązków.

Przypomnijmy: w pierwszej edycji zwyciężyło pięć projektów, jak zapewnia Ratusz, są one w trakcie realizacji (jeśli staczy pieniędzy, może uda się zrealizować również szósty pomysł) . Teraz, w drugiej odsłonie, do wydania jest 5 mln złotych. Na pomysły płocczan urzędnicy czekają do 23 września. Potem zostaną ocenione przez poszczególne wydziały Ratusza pod względem formalnoprawnym i poddane głosowaniu przez mieszkańców, dzięki czemu realizację zwycięskich będzie można od stycznia przyszłego roku. Pierwsi pomysłodawcy już zanieśli swoje koncepcje do Ratusza.

Więcej o drugiej edycji czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE