Reklama

Ile nas będzie kosztował finał WOŚP?

Opublikowano:
Autor:

Ile nas będzie kosztował finał WOŚP? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkuset wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami spotkamy w najbliższą niedzielę w Płocku z okazji 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szykuje się cała masa imprez w różnych punktach miasta. Sprawdziliśmy też, ile będzie nas kosztowała zabawa przed ratuszem.

Kilkuset wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami spotkamy w najbliższą niedzielę w Płocku z okazji 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szykuje się cała masa imprez w różnych punktach miasta. Sprawdziliśmy też, ile będzie nas kosztowała zabawa przed ratuszem.

W niedzielę kolejny już, 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Po raz kolejny Płock przygotował aukcje, na których licytować będzie można między innymi prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego (osoba, która zapłaci najwięcej, będzie mogła zatrudnić go na jeden dzień w swojej firmie) i trening z ekipą Królewskich Płock.

– Pomysł urodził się spontanicznie. Przedyskutowaliśmy go z naszymi zawodniczkami i wszystkim się bardzo spodobał – powiedział nam trener Maciej Gościniak. – Nie zastanawiając się długo, wystawiliśmy licytację, aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Piłka nożna kobiet w Płocku to nadal coś nowego, wzbudzającego ciekawość. Liczymy na to, że szczęśliwiec, który wygra aukcję, będzie się dobrze bawić, ale i nieźle się napoci, dotrzymując krok Królewskim piłkarkom. Uczestnictwo w naszym treningu będzie dobrą okazją, żeby przekonać się, jak potrafi kopać futbolówkę płeć piękna.

 
W Płocku orkiestra zagra we wszystkich płockich galeriach handlowych. Atrakcji w nich na pewno nie zabraknie. Jedną z największych będzie koncert Ryszarda Wolbacha w Mazovii. Doskonale znany płocczanom wokalista i gitarzysta kultowych formacji Babsztyl i Harlem dał się poznać również jako współtwórca niezwykłego projektu „Kolory nadziei”, gorąco przyjętego przez krytyków, słuchaczy i czytelników. W Mazovii zaśpiewa również po raz pierwszy przed płocką publicznością Monikah, czyli płocczanka Monika Lewczuk, Miss Supranatonal 2011.

Ale WOŚP w galeriach handlowych to przede wszystkim prezentacje formacji związanych z płockimi placówkami oświatowymi i kulturalnymi.

Dla orkiestry Jerzego Owsiaka po raz kolejny zagrają również trzy płockie salony fryzjerskie – Studio Perfekto (ul. Sucharskiego 5/101), Studio Perfecto Bis (ul. Sucharskiego 5/101) oraz Babska Fanaberia (ul. Królewiecka 25/9). Każdy z nich otworzy swe podwoje w niedzielę 12 stycznia, a całkowity dochód zebrany za wykonane tego dnia usługi trafi na konto WOŚP. Fryzjerskie hasło WOŚP na rok 2014 to „Make hair not war!”.

– Fryzjerzy będą mieszać w waszych głowach, będą strzyc, farbować, ondulować, kształtować wasze fryzury i wzmacniać wasze włosy, a dzięki temu my wzmocnimy konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeżeli tylko znajdziecie na to czas, wstąpcie do jednego z grających z nami salonów fryzjerskich Kemon! – tak do odwiedzania salonów fryzjerskich zachęca Jerzy Owsiak.

Warto dodać, że salony fryzjerskie związane z marką Kemon już po raz dziewiąty uczestniczą w finale WOŚP. Do tej pory przekazały na konto orkiestry ponad 1,1 miliona złotych.

Jak co roku finał WOŚP to też koncertowanie na starówce, które rozpocznie się o 15.00 przed ratuszem, a zakończy ok. 22.00. Na scenie zobaczymy m.in. młodzieżowe i dziecięce kapele - m.in. zespoły Stop, Fear inside of me, Group Think, F.44.3,  a wieczorem - zespół Muchy i Resztę Pokolenia, a na koniec gwiazdę wieczoru, czyli Lipali. Nie zabraknie oczywiście pokazu fajerwerków znanego jako „Światełko do nieba”.

Zapytaliśmy w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, jakie koszty trzeba ponieść w tym roku na organizację finału Orkiestry przed Ratuszem. Zastępca dyrektora POKiS, Radosław Malinowski, zastrzega, że w tym roku miejskie wydatki to właściwie tylko suma, która pójdzie na organizację przedsięwzięcia - za wynagrodzenia dla artystów zapłaci sponsor, czyli Orlen. Wiceszef zapewnił jednak, że jest to suma dużo, dużo niższa przez wzgląd na charytatywny charakter całego przedsięwzięcia.- Właściwie będzie to tylko zwrot kosztów, za podróż itp. - podkreśla Radosław Malinowski. - Z naszej strony koszt całej imprezy na Starym Rynku (zapewnienie ochrony, ustawienie sceny, nagłośnienia, pokaz fajerwerków, obsługa  imprezy czy posprzątanie po niej) [powinno się zamknąć  w około 60-70 tys. złotych.

W naszym Kalendarzu imprez sprawdź, co się będzie działo w Płocku 12 stycznia:WOŚP w galeriach handlowych: , i Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE