Reklama

Ile będzie nas kosztował nowy festiwal?

Opublikowano:
Autor:

Ile będzie nas kosztował nowy festiwal? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy festiwal hiphopowy zostanie zorganizowany na podobnych zasadach co Audioriver, wiadomo jednak, ile za jego organizację zapłaci POKiS.

Nowy festiwal hiphopowy zostanie zorganizowany na podobnych zasadach co Audioriver, wiadomo jednak, ile za jego organizację zapłaci POKiS.

Jak już pisaliśmy, nowy trzydniowy festiwal ma odbyć się na płockiej plaży w pierwsze dni sierpnia. - Jednym z głównych założeń festiwalu jest stworzenie jedynego prestiżowego festiwalu poświęconego muzyce hip-hop w naszym kraju - zapowiadają organizatorzy. - Wiadomo już, że na liście wykonawców znalazły się sławy tego nurtu, m.in. Wzgórze Ya-Pa 3, Pezet i kilkunastu innych wykonawców. - To oddolna inicjatywa płockiej młodzieży, której my wyszliśmy naprzeciw, mając w pamięci m.in. tłumy, który zgromadził  na ubiegłorocznej Strefie Kibica dzień hiphopowy - mówił nam szef Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, Artur Wiśniewski.

Do przetargu na organizację festiwalu stanęły tylko dwie firmy - z Płocka była to „Event Time Promo Stępniak Elżbieta”, a z Katowic spółka FW Jantom. Oferty oceniano pod względem ceny i scenariusza. Mimo że scenariusz płockiej firmy został oceniony ciut gorzej niż katowicki, to oferent z Płocka wygrał przetarg dzięki dużo, dużo niższej cenie - Event Time Promo zażyczyło sobie za organizację festiwalu 150 tys. zł brutto, a spółka z Katowic - 430 tys. zł. Owe 150 tys. zł brutto to jedyne koszty, które ma ponieść POKiS w związku z tą imprezą. Jak mówi dyrektor POKiS, to, ile pochłonie w sumie, będzie zależało m.in. od hojności sponsorów i środków z innych źródeł, bo jeśli chodzi o finansowanie, zostanie zorganizowany na podobnych zasadach co Audioriver.

Trudno nie zauważyć, że Polish Hip-Hop Festival to kolejny festiwal po Summer Fall Rock Festival, który najwyraźniej nie może nazywać się po polsku. Co o tej mało swojskiej nazwie myśli szef POKiS? - To też propozycja młodzieży, chcieliby, aby dzięki takiej nazwie festiwal był rozpoznawalny nie tylko w Płocku, a nawet trochę dalej niż w Polsce - mówi szef POKiS.

O podobnej nazwie innego płockiego festiwalu pisaliśmy tutaj:

Kogo zobaczymy na płockiej plaży podczas hiphopowego festiwalu? Czytaj:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE