Reklama

II pokaz plenerowy projektu Filmowy Płock 2

Opublikowano:
Autor:

II pokaz plenerowy projektu Filmowy Płock 2 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabierzcie przyjaciół, rodzinę i kogo tylko chcecie na pokaz plenerowy w ramach II edycji projektu filmowo-turystycznego "Filmowy Płock". To już dzisiaj!

Zabierzcie przyjaciół, rodzinę i kogo tylko chcecie na pokaz plenerowy w ramach II edycji projektu filmowo-turystycznego "Filmowy Płock". To już dzisiaj!

Obok spacerów turystycznych po miejscach związanych z filmami zrealizowanymi w naszym mieście, organizatorzy, PLOT i Kino za Rogiem, zapraszają na pokazy kinowe oraz plenerowe. Tym razem na terenie ogrodu kościoła Mariawitów, ul. Kazimierza Wielkiego 27 a, w godz. od 19:30 – 21:30.

Prezentowany będzie trzeci z filmów opowiadających o przygodach prof. Ambrożego Kleksa. W odróżnieniu od „Akademii pana Kleksa” i „Podróży pana Kleksa” nie bazował na pierwowzorze literackim Jana Brzechwy. W filmie możemy zaobserwować kontynuację wątku z „Podróży pana Kleksa” dotyczącego postaci Wielkiego Elektronika.  Dzieci z Domu Dziecka w Maliszewie otrzymują na gwiazdkę komputer ofiarowany od byłego wychowanka, Jacka Bronowskiego. W nocy komputer sam się włącza i opowiada dzieciom historię, która ma się wydarzyć za 25 lat.

Napisana przez Jana Brzechwę „Akademia Pana Kleksa” ukazała się tuż po zakończeniu II wojny światowej. Potem powstały jej kontynuacje: „Podróże Pana Kleksa” oraz „Tryumf Pana Kleksa”. Piotr Fronczewski został najbardziej znanym Panem Kleksem, choć do roli był przymierzany Jan Kobuszewski. „Pan Kleks w kosmosie” powstał po ogromnym sukcesie dwóch poprzednich części. Ich reżyser i scenarzysta Krzysztof Gradowski przekonywał, że „gdyby Brzechwa żył, najprawdopodobniej przeniósłby swoich bohaterów właśnie w kosmos”. Oprócz Fronczewskiego zagrali w nim jeszcze m.in. znani z poprzednich części Henryk Bista i Leon Niemczyk. Poza nimi także chociażby Jan Himilsbach, Maryla Rodowicz, Bohdan Smoleń, Beata Kozidrak, Marek Sierocki oraz siedmioletnia wtedy Iza Miko.

Część zdjęć zrobiono w Bratysławie, część w Warszawie. Swoją „rolę” w filmie miały też Zakłady Azotowe „Puławy” oraz płocka Petrochemia.

Przypomnijmy, jak niedawno klimatycznie oglądało się seans plenerowy w Parku Północnym:

[ZT]19812[/ZT]

A przed nami jeszcze:

  • 8 września 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem - Pan Kleks w kosmosie: Misja Voltana II – II pokaz kinowy
  • 6 października 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem - Dwanaście krzeseł – III pokaz kinowy w 85. rocznicę premiery filmu
  • 17 listopada 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem - Zabijcie czarną owce + Razem z Petrochemią (PKF z 1979 roku) – IV pokaz kinowy
  • 8 grudnia 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem - Zielona miłość, odc. 2 + Justyna – V pokaz kinowy

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE