Reklama

Idź na wybory, wygraj auto za 800 tys. zł. Dla strażaków

Opublikowano:
Autor:

Idź na wybory, wygraj auto za 800 tys. zł. Dla strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To apel do mieszkańców gmin do 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie gmina z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To apel do mieszkańców gmin do 20 tys. mieszkańców. W każdym województwie gmina z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To szansa m.in. dla gmin z powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Na portalach społecznościowych niektórych jednostek OSP rozpoczęło się już nawet nagłaśnianie akcji, bo gra z pewnością warta jest świeczki. 

Akcja zyskała nazwę "Bitwa o wozy". O planie na aktywizację społeczeństwa (wybory zaplanowano w niedzielę 28 czerwca) mówił niedawno wiceminister Maciej Wąsik. 16 pojazdów o wartości ok. 800 tys. zł każdy sfinansuje w całości MSWiA. Dal małych gmin to potężna kwota, nie do udźwignięcia z własnego z budżetu, nawet jeśli są możliwości uzyskania 50-60 proc. dotacji. Inspiracją dla programu "Bitwa o wozy" były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów.

W naszym kraju OSP cieszą się dużym zaufaniem społecznym, jest ich w sumie ok. 16 tys., z czego niespełna 30 proc. znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. W 2019 roku w Polsce OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy.

W 2019 r. w wyborach do Sejmu i Senatu wzięło udział 61,7 proc. uprawnionych. Najwyższa frekwencja była w województwie mazowieckim – 69,5 proc. Rekordowo w skali kraju było w Wilanowie (dzielnica Warszawy) - aż 85,2 proc.! Ale Wilanów nie będzie się oczywiście "bił o wozy", nie jest gminą do 20 tys. mieszkańców. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE