Reklama

Hologramy bohaterów jak żywe. Niezwykła wystawa w Muzeum Mazowieckim [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Hologramy bohaterów jak żywe. Niezwykła wystawa w Muzeum Mazowieckim [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej i obrony Płocka Muzeum Mazowieckie przygotowało specjalną wystawę fotograficzno-malarską. W specjalnym holoboksie będzie można spotkać bohaterów tamtych dni.

Z okazji 100. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej i obrony Płocka Muzeum Mazowieckie przygotowało specjalną wystawę fotograficzno-malarską. W specjalnym holoboksie będzie można spotkać bohaterów tamtych dni. 

Do 6 września w sali wystaw czasowych Muzeum Mazowieckiego będzie można oglądać wystawę "1920. Malarstwo. Fotografia”. To zbiór kilkunastu obrazów, m.in. "Cud nad Wisłą" Jerzego Kossaka, a także kilkadziesiąt zdjęć przedstawiających wydarzenia z 1920 roku. Są np. zdjęcia z przygotowania barykad, które mieszkańcy Płocka wznowili do obrony miasta przed najeźdźcą, a także uzbrojenia polskich żołnierzy. Co nie zmieściło się na ścianach, można obejrzeć w sposób cyfrowy.

Prawdziwą gratką będzie jednak holoboks. Urządzenie odtworzy 13 bohaterów wojny z 1920 r., 4 z nich są związane z Płockiem. W krótkich opowieściach przekażą, co odczuwały w tamtych dniach. 

- Na wernisażu zagra kwartet smyczkowy. Będzie to m.in. muzyka Chopina, utwory patriotyczne - mówi Milena Kolibczyńska z Muzeum Mazowieckiego. 

Wernisaż odbędzie się we wtorek 18 sierpnia o godz. 17:00. Wstęp ma 50 osób, które jako pierwsze przyjdą. Obowiązują maseczki. 

Sponsorem wystawy jest PKN ORLEN. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE