Reklama

Gwiazdozbiór Reggaelandu skompletowany

Opublikowano:
Autor:

Gwiazdozbiór Reggaelandu skompletowany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna miesiąc przed rozpoczęciem Reggaelandu jego organizatorzy ujawnili ostatnie gwiazdy festiwalu. Będą to szalony brytyjski wokalista Deadly Hunta, gruziński zespół Reggaeon, skład Dancehall Masak-Rah oraz selektorzy Reza i Mak.

Niespełna miesiąc przed rozpoczęciem Reggaelandu jego organizatorzy ujawnili ostatnie gwiazdy festiwalu. Będą to szalony brytyjski wokalista Deadly Hunta, gruziński zespół Reggaeon, skład Dancehall Masak-Rah oraz selektorzy Reza i Mak.

Deadly Hunta zyskał rozgłos dzięki utworowi „Ganjaman”, który nagrał z Aphrodite, legendą brytyjskiej sceny drum and bass. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Human Traffic”.
Działający na scenie muzycznej już ponad dwadzieścia lat wokalista zaczynał z African Roots i Sky Juic. Udało mu się wykształcić swój własny, energetyczny styl będący połączeniem stylistyki dancehall, hip-hop i drum and bass.

Deadly Hunta pojawi się na soundsystemowej scenie festiwalu z Mr. Bayermanem, jednym z nielicznych polskich producentów współpracujących z najważniejszymi artystami jamajskiej sceny muzycznej.

Frapująco zapowiada się występ na tegorocznym festiwalu najbardziej popularnego gruzińskiego składu reggae – Reggaeona. Ta istniejąca od 2008 roku grupa powinna zaskoczyć polskich fanów reggae wyjątkowym charakterem muzyki, w którym nie brak nawiązań do tradycyjnej gruzińskiej polifonii. Reggaeon gra muzykę rootsową wzbogaconą o instrumentu zupełnie nietypowe dla tego gatunku – akordeon i pianino.

Dancehall Masak-Rah to formacja, której popularność zaczęła gwałtownie rosnąć pięć lat temu, gdy 27Pablo i Junior Stress po raz pierwszy zagrali w Warszawie. Na wiosnę 2010 roku do składu w roli selektora został przyjęty Drajwa. Członkowie Dancehall Masak-Rah są entuzjastami jamajskiego brzmienia, wśród ich dokonań znajduje się audycja radiowa poświęcona muzyce dancehall.

Skład Reggaelandowej ekipy uzupełnią selektorzy Reza i Mack. Reza to pierwszy Polak, który zagrał set podczas legendarnej Renegade Hardware Night w Londynie. Mack to założyciel dubstepowej wytwórni Moonshine Recordings. Jego występy to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

Przedstawieni dzisiaj wykonawcy ostatecznie zamykają listę gwiazd tegorocznego Reggaelandu. Między 12 a 14 lipca na płockiej plaży pojawią się między innymi Shaggy, Ken Boothe, Jahcoustix, The Selecter, Ras Luta, Jafia Namuel, Jamal i Mesajah.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE