Reklama

Guzik i Barszczewska w płockim teatrze

Opublikowano:
Autor:

Guzik i Barszczewska w płockim teatrze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Doskonała obsada i świetna muzyka wykonywana na żywo to główne atuty spektaklu „One i my”, który będzie można zobaczyć w płockim Teatrze Dramatycznym w sobotę 23 listopada o 17 i 19.30.

Doskonała obsada i świetna muzyka wykonywana na żywo to główne atuty spektaklu „One i my”, który będzie można zobaczyć w płockim Teatrze Dramatycznym w sobotę 23 listopada o 17 i 19.30.

Premiera spektaklu odbyła się 3 marca w warszawskim Teatrze Syrena. Autorem scenariusza jest Ryszard Marek Groński, reżyserem Zbigniew Lesień, a producentem Agencja Artystyczna "Księżyc w misce”, założona przez Michała Lesienia-Głowackiego.

„One i my” to nawiązanie do najlepszych tradycji aktorskiego kabaretu, który zupełnie niesłusznie odszedł w zapomnienie. Tymczasem współczesnej widowni brakuje pełnych polotów tekstów mówionych i śpiewanych przez wybitnych artystów.

Ryszard Marek Groński, kochany za swoje wspaniałe monologi, felietony, komedie i sztuki teatralne, tym razem przygotował pełną polotu i subtelnego, lekkiego humoru. Tym razem skomponował zabawną opowieść o charakterach damskich i męskich opierającą się na nie starzejących się nigdy tekstach przedwojennych autorów.

Malownicza stylistyka lat dwudziestych i trzydziestych gwarantują elegancję przedstawieniu, które będzie nawiązywać do współczesności. Ozdobą spektaklu są wykonywane na żywo kabaretowe szlagiery „Nikt tylko Ty”, „Sam mi mówiłeś”, „Wspomnij mnie”, „Słomiany wdowiec”, czy „Ach te baby”.


Zbigniew Lesień, który wyreżyserował przedstawienie, jest znanym i cenionym aktorem. Ma na swoim koncie ponad sto ról teatralnych i filmowych. Reżyserował kilkanaście spektakli teatralnych, telewizyjnych programów rozrywkowych i reportaży. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej aktorskiej nagrody Kaliskich Spotkań Teatralnych.

„Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Zbigniewa Lesienia otrzymała nagrodę krytyków teatralnych za Najlepszy Spektakl Roku 1996.

W spektaklu „One i my”, który będzie można zobaczyć w płockim Teatrze Dramatycznym w sobotę 23 listopada o 17 i 19.30, wystąpią Anna Guzik, Grażyna Barszczewska, Tomasz Stockinger (Andrzej Deskur) i Jacek Wójcicki (Wojciech Wysocki).

Fot. Archiwum Teatru Dramatycznego

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE