Reklama

Groźny azbest. Zostały tylko dwa tygodnie

Opublikowano:
Autor:

Groźny azbest. Zostały tylko dwa tygodnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 1 marca do Ratusza mogą zgłaszać się mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe, którzy w tym roku planują usunąć z dachów i balkonów niebezpieczny azbest.

Tylko do 1 marca do Ratusza mogą zgłaszać się mieszkańcy i wspólnoty mieszkaniowe, którzy w tym roku planują usunąć z dachów i balkonów niebezpieczny azbest.

Zgodnie z unijnym prawem, azbest ma zniknąć z dachów, balkonów i domów do 2032 r., w Polsce od kilku lat realizowany jest program związany z usuwaniem i utylizacją szkodliwego materiału. Jak dziś poinformowało biuro prasowe Ratusza, miasto wraz ze Związkiem Gmin Regionu Płockiego przystępuje do zadania „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego w 2013 r.”. Celem jest pomoc mieszkańcom Płocka w pozbyciu się azbestu w bezpieczny i ekologiczny sposób.

Za całość prac Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Dlatego też kompleksowa usługa w zakresie demontażu, załadunku i transportu materiałów zawierających azbest do miejsca unieszkodliwiania będzie finansowana z tych środków - informuje Ratusz.

Wszystkie osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe, które w 2013 roku planują usunięcie wyrobów zawierających azbest (pokrycia dachowe oraz płyty stanowiące osłonę balkonów), powinny się zgłosić do Urzędu Miasta Płocka do Oddziału Ochrony Środowiska - pok. E-52 (II piętro, wejście od ul. Kazimierza Wielkiego 2a), tel. 367 15 12 w terminie do 1 marca 2013 roku w godzinach pracy urzędu.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, przeprowadzona w 2008 r. inwentaryzacja wykazała, że w mieście istnieje nieco ponad 140 tys. m kw. azbestu. Do końca 2011 r. udało się usunąć ponad 51 tys. m kw. rakotwórczego materiału (urząd nie dysponuje jeszcze danymi na temat ub. roku).

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE