Reklama

Gratulacje za WOŚP. Będzie sprzęt[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Gratulacje za WOŚP. Będzie sprzęt[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielkie serce, tort i dobra nowina – tak w skrócie można podsumować imprezę, którą zorganizowano dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Brawo wy – dziękował prezydent każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tegorocznego sukcesu.

Wielkie serce, tort i dobra nowina – tak w skrócie można podsumować imprezę, którą zorganizowano dla wszystkich zaangażowanych się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Brawo wy – dziękował prezydent każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tegorocznego sukcesu.

Impreza podsumowująca wielomiesięczne przygotowania i sam XXIV już w historii finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się w w czwartek w miejscu, które ostatnio posłużyło za sztab dla organizatorów, czyli w Orlen Arenie. Koordynacją działań zajmował się Młodzieżowy Dom Kultury. Część trybun przystrojono sercami, a na samym środku zaznaczono kontury ogromnego serca. Wszyscy stanęli w nim do wspólnego zdjęcia. Przez cały czas wyświetlano też na telebimie fotografie ze zbiórek i kwoty z ubiegłych lat.

- Chcemy powiedzieć bardzo głośno „dziękujemy” zarówno tym, którzy się zaangażowali w organizację, jak i wrzucającym do puszek – mówił prezydent Andrzej Nowakowski, który wręczał dyplomy piętrzące się na kilku stosach. - Tylko Roma Ludwicka, była szefowa Młodzieżowego Domu Kultury, pamięta czasy, kiedy udało się uzbierać większą kwotę od tegorocznej. Wynik z perspektywy ostatnich lat okazał się rekordowy - tym razem udało się zebrać 218 tys. 706 zł i 63 grosze.

Prezydent poinformował także, że fundacja WOŚP przekaże na oddział neonatologiczny w Szpitalu Świętej Trójcy aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka z zastosowaniem kaniul nosowych z wysokim przepływem gazów HNFC. Sprzęt ma okazać się przydatny dla dzieci z zaburzeniami oddychania, którym należy poprawić wydolność płuc. Nowe urządzenie zostanie sfinansowane ze środków pochodzących z XXIV Finału WOŚP, ale nie znamy jeszcze daty jego dostarczenia.

Po dobrej nowinie nadszedł czas na uhonorowanie wszystkich obecnych za – jak napisano w dyplomach - „gotowość do działania, mnóstwo pozytywnej energii rozsiewanej wokół siebie i inspirującej innych do pomagania oraz wielkie serce, które nie pozwala przejść obojętnie obok kogoś, kto potrzebuje pomocy”. Pamiątki trafiły do prezydentów, radnych, starosty, marszałka naszego województwa, aktorów, przedstawicieli  różnych płockich instytucji, prywatnych firm, galerii handlowych, zespołów muzycznych, całych zastępów uczniów, fotografów, nawet do terrarystów. Na sam koniec wszyscy spałaszowali wielki tort. Oczywiście z sercem i wypisaną kwotą, którą zebrano w Płocku. - Razem stanęliśmy na wysokości zadania – napisano na torcie. Słodkości zniknęły w błyskawicznym tempie.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE