Reklama

Granty rozdane. Zobacz, kto dostał [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Granty rozdane. Zobacz, kto dostał [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć grantów o łącznej wartości ponad 67,5 tysiąca przyznała Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka na projekty półkolonii i otwartych zajęć wakacyjnych, w których weźmie udział prawie 2,1 tysiąca najmłodszych mieszkańców Płocka.

Sześć grantów o łącznej wartości ponad 67,5 tysiąca przyznała Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka na projekty półkolonii i otwartych zajęć wakacyjnych, w których weźmie udział prawie 2,1 tysiąca najmłodszych mieszkańców Płocka.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Wakacje na wesoło” odbyło się w Domu Technika. Pojawili się tam przedstawiciele ubiegających się o granty organizacji oraz fundatorzy. „Wakacje na wesoło” organizowane są od 2012 roku. Gdy Fundusz Grantowy dla Płocka zaproponował organizacjom pozarządowym działającym na terenie miasta opracowanie pomysłów na aktywne i atrakcyjne, ale jednocześnie bezpieczne spędzanie wolnego czasu, okazało się, że zainteresowanie jest zaskakująco duże.

Fundatorzy – PKN Orlen i Basell Orlen Polyolefins uznali pomysł za wart kontynuacji. Dzięki temu „Wakacje w Płocku na wesoło” organizowane będą już po raz trzeci. Tym razem granty przyznane zostały na realizację sześciu projektów, w których weźmie udział prawie 2,1 tysiąca dzieci.

Aż 1,6 tysiąca młodych płocczan zamierza przyjąć pod swe skrzydła Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek oraz Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, organizujące wspólnie zajęcia „Tylko atrakcje w bibliowakacje”. W programie znajdą się między innymi zajęcia z książką, pikniki literackie, warsztaty rękodzieła, a także zajęcia sportowe. Pierwsze zajęcia odbędą się już 28 czerwca, ostatnie – 29 sierpnia.

„Odkrywamy świat na nowo i kolorowo” to otwarte cykliczne zajęcia dla 200 osób przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Płocka. W Szkole Podstawowej nr 15 (w Górach) odbywać się będą zajęcia plastyczne, taneczne i sportowe przeznaczone dla dzieci z lewobrzeżnej części Płocka.
Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Ogrodu Zoologicznego przygotowują z myślą o 90 dziewczętach i chłopcach „Wakacje w płockim ZOO”. Ich największą atrakcją będzie samodzielne przygotowanie posiłku dla zwierząt i pomoc w ich karmieniu. Uczestnicy półkolonii będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda opieka nad podopiecznymi ogrodu zoologicznego, które gatunki zwierząt mieszkających w płockim ZOO są szczególnie cenne i dlaczego. W planach są także: przejażdżka Ciuchcią Tumską, wycieczka na basen oraz zwierzanie płockich muzeów.

„Wakacje w wodzie” dla 60 dzieci przygotowuje Płockie Stowarzyszenie Pływackie SWIM Płock. Dziewczęta i chłopcy w wieku 7-12 lat będą trzy razy w tygodniu spędzać czas na basenie, ucząc się pływania lub doskonaląc jego technikę. Podsumowaniem zajęć będą wielkie zawody pływackie.

Sportowy charakter będą miały również zajęcia przygotowane dla 60 dzieci przez Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock. Uczestnicy „Wakacji piłkarskich z Wisłą Płock” zostaną podzieleni na kilka grup, reprezentujących różne kraje. Półkolonie rozpoczną się od zajęć ogólnorozwojowych, później przyjdzie czas na bardziej specjalistyczne zajęcia piłkarskie. A na koniec odbędzie się wielki turniej piłkarski.

„Na wakacjach aktywnie i wesoło” to półkolonie dla 48 dziewcząt i chłopców organizowane przez hufiec ZHP Płock. Tylko tutaj będzie można poznać stare podwórkowe gry i przeżyć „dzień dobrych uczynków”. Ale również uczestniczyć w zajęciach sportowych i plastycznych, rajdach i wycieczkach.

Każda z imprez zostanie zgłoszona w kuratorium. Organizatorzy wszystkich projektów muszą szczególny nacisk położyć na kwestie bezpieczeństwa. Ale jednocześnie zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji. W pierwszych dwóch edycjach „Wakacji w Płocku na wesoło” zostało zrealizowanych 11 projektów, w których wzięło udział prawie 3,5 tysiąca dzieci.

Fot. Krzysztof Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE