Reklama

Graniczna zdominowała spotkanie z prezydentem

Opublikowano:
Autor:

Graniczna zdominowała spotkanie z prezydentem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy os. Wyszogrodzka spotkali się z prezydentem. Dopytywali zwłaszcza o remont ul. Granicznej. Rzecz jak zwykle rozbija się o pieniądze.

Mieszkańcy os. Wyszogrodzka spotkali się z prezydentem. Dopytywali zwłaszcza o remont ul. Granicznej. Rzecz jak zwykle rozbija się o pieniądze. 

Prezydent rozpoczął spotkanie od podsumowania wydatków z budżetu miasta, opiewającego na 1 mln zł.

- Budżet systematycznie rośnie - powiedział Andrzej Nowakowski. - Na co wydajemy pieniądze? W  ty roku wyjątkowo więcej chcemy wydać na inwestycje, bo uzyskaliśmy rekordową kwotę opiewającą na 340 mln zł. Dzięki temu realizujemy najważniejsze projekty, które są dla nas priorytetem: 2 i 3 etap obwodnicy, remont nabrzeża czy  projekt mobilności miejskiej.

Jak podkreślał prezydent, wszystkie te inwestycje są realizowane dzięki środkom z Unii Europejskiej, z której zostało pozyskanych 152 mln zł.

Następnie podsumował realizacje na os. Wyszogrodzka, m.in. wyremontowanie boisk i Szkoły Podstawowej nr 12, budowę ul. Górnej i Filtrowej wraz z infrastrukturą (koszt 3 mln zł), jak i zapewnił o planowanym remoncie ul. Menażowej, gdzie ma powstać kanalizacja deszczowa, nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i oświetlenie (koszt 2 mln zł) i ul. Ośnickiej - budowa nowej drogi, kanalizacji sanitarnej i deszczowej plus oświetlenie o łącznym koszcie 2 mln zł.

Niestety informacja o zapowiadanych pracach na osiedlu nie zadowoliła większości mieszkańców, którzy apelowali o konieczny i niezbędny na ten moment remont ul. Granicznej, która, jak wnosili, jest notorycznie zalewana i brak na niej sprawnej kanalizacji.

- Dysponuje pan miliardem zł budżetu - zapytała wprost Małgorzata Grabowska-Panek, przewodnicząca rady os. Wyszogrodzka. - Czy pan nie znajdzie jednego czy dwóch milionów na naszą ulicę Graniczną?

Jak podkreślała dalej przewodnicząca, temat ten został już omówiony na sesji rady miasta, gdzie radni zdecydowali, iż będą środki na remont, jak miasto dostanie dotacje z Unii Europejskiej na nabrzeże. Tymczasem teraz sprawa jest taka, że nawet jak będą pieniądze, to z remontu nici, mówiła przewodnicząca.

- Chciałbym prosić o zrozumienie - odpowiedział prezydent. - Środki z refundacji nabrzeża muszą zostać przeznaczone na niezbędny remont ul. Kutnowskiej. Aktualnie inwestycje, z których mamy środki unijne, są dla nas priorytetem.

Wyjaśnił dalej, że środki z Unii miasto dostaje pod warunkiem, iż daje wkład własny - i te inwestycje mają pierwszeństwo, co nie znaczy, że remont Granicznej jest wykluczony.

- Będziemy pozyskiwać środki na remont tej ulicy. - Liczyliśmy na dotacje rządową, nie udało się, ale to nie znaczy, że remontu nie będzie w przyszłości - zapewnił prezydent.

Podczas spotkania podniesiono jeszcze sprawę, m.in. pilnego i niezbędnego remontu wiaduktu prowadzącego do zoo wraz z parkingiem na ul. Norbertańskiej, przejazdu kolejowego na ul. Rzecznej, uschniętych drzew na ul. Górnej czy notorycznie przejeżdżanych jeży licznie zamieszkujących obrzeża ul. Wyszogrodzkiej. Rada os. zaproponowała, by postawić znak "Uwaga, jeże". Nowakowski odpowiedział, że wszystkie te kwestie będzie analizował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE