Reklama

Góra śmieci. Ktoś je podrzuca? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Góra śmieci. Ktoś je podrzuca? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmieci wypełzają ze śmietnika przy garażach na Międzytorzu - poskarżył się nasz czytelnik. - Mamy tego dosyć!

Śmieci wypełzają ze śmietnika przy garażach na Międzytorzu - poskarżył się nasz czytelnik. - Mamy tego dosyć!

Mowa o garażach przy Lachmana na Międzytorzu.  - Minął weekend, zawsze po wolnym kontenery są przepełnione, więc nie dziwiliśmy się specjalnie - opowiada nasz czytelnik. - Ale zrobił się poniedziałek, wtorek, wreszcie środa, a śmieci jak leżały, tak leżą i SITA wciąż ich nie uprzątnęła. Interweniowaliśmy w spółdzielni, płacimy po 4 zł z groszami co miesiąc za wywóz śmieci, i nic!

Po naszej interwencji, w środę, urzędnicy pojechali sprawdzić, jak wygląda sytuacja, a w czwartek śmieci wreszcie zniknęły. - Dostarczyliśmy również drugi kontener do tej altanki, by w przyszłości wyeliminować tego typu sytuacje - poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Nie docierają do nas sygnały, by w innych częściach tego osiedla był problem z przepełnionymi kontenerami.

To miasto ma obowiązek odbioru śmieci, ale teren należy do Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Dlatego miasto zamierza wystąpić z wnioskiem, by spółdzielnia posprzątała altanę w środku - informuje urzędnik. - Jeśli tak się nie stanie,  trzeba będzie rozważyć likwidację tego punktu.

 Ale na tym nie koniec.  Śmietnik znajduje się na uboczu, w zaciemnionym miejscu. - To sprzyja podrzucaniu śmieci  - podejrzewają w Ratuszu. - Trudno przypuszczać, by takie ilości śmieci produkowali sami właściciele garaży.  Dlatego zwróciliśmy się również do straży miejskiej o częstsze kontrole tego miejsca.

Fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE