Reklama

Główna ulica Podolszyc wreszcie do remontu

Opublikowano:
Autor:

Główna ulica Podolszyc wreszcie do remontu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek rusza gruntowny remont zniszczonej nawierzchni Jana Pawła II na Podolszycach Południe. Oczywiście nie obędzie się bez utrudnień, z zamykaniem fragmentów ulicy włącznie.

W poniedziałek rusza gruntowny remont zniszczonej nawierzchni Jana Pawła II na Podolszycach Południe. Oczywiście nie obędzie się bez utrudnień, z wyłączaniem zamykaniem ulicy włącznie.

Obie główne ulice tej części Płocka - czyli Armii Krajowej na Podolszycach Północ i Jana Pawła II, choć oczywiście nie mogą rywalizować choćby z niesławną Zglenickiego czy wertepami przy końcu Targowej,  są już mocno zniszczone - po zimie drogowcy nie nadążali z łataniem dziur, a i do tej pory na niektórych odcinkach dziura goni dziurę i kierowcy muszą uważać, by na głębokich wyrwach nie stracić koła.

Teraz wreszcie ma się to zmienić, na początek na Jana Pawła II. Jak zapowiada Konrad Kozłowski, z ratuszowego biura prasowego, w poniedziałek rusza gruntowny remont ulicy. Prace zaczną się od skrzyżowania z Czwartaków przy galerii Wisła i w miarę postępu robót będą się przesuwać do skrzyżowania przy Auchan. - W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe - zapowiada Konrad Kozłowski.

Oznacza to oczywiście utrudnienia - podczas pierwszego prac etapu ulica będzie przejezdna, ale będą obowiązywały ograniczenie prędkości i zwężenia jezdni. Całkowite wyłączanie kilkusetmetrowych odcinków alei będzie konieczne na czas ich asfaltowania.

Prace i związane z nimi utrudnienia mają potrwać ok. miesiąca, więc - o ile pogoda pozwoli -- nawierzchnia ulicy powinna być jak nowa do połowy lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE