Reklama

Główna ulica Podolszyc. Dziury, koleiny...

Opublikowano:
Autor:

Główna ulica Podolszyc. Dziury, koleiny... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 6 mln zł ma kosztować remont Armii Krajowej, w ramach przebudowy powstaną m.in., nowe ścieżki rowerowe nie przy chodnikach, ale na jezdni. Miasto przymierza się do remontu w przyszłym roku, mając nadzieję na zastrzyk finansowy z ministerstwa w ramach programu budowy tzw. schetynówek, ale szanse na to są minimalne.

Aż 6 mln zł ma kosztować remont Armii Krajowej, w ramach przebudowy powstaną m.in., nowe ścieżki rowerowe nie przy chodnikach, ale na jezdni. Miasto przymierza się do remontu w przyszłym roku, mając nadzieję na zastrzyk finansowy z ministerstwa w ramach programu budowy tzw. schetynówek, ale szanse na to są minimalne.

Armii Krajowej - główna ulica na Podolszycach Północ, czasy świetności ma już dawno za sobą. Po zimie ulica cała upstrzona jest dziurami, które ukryte pod rozległymi kałużami grożą utratą koła, bieżące łatanie też tworzy nierówności, wyżłobienia i koleiny również nie wpływają pozytywnie na komfort jazdy.

O remont wysłużonej nawierzchni dopominają się i mieszkańcy, i radni. Chyba skutecznie. Plany są takie, że skoro w tym roku wyremontowano główną ulicę Podolszyc Południe, czyli al. Jana Pawła II, w nadchodzącym roku zrobi się porządek z nie mniej zniszczoną Armii Krajowej.


Na przebudowę Jana Pawła II udało się pozyskać pieniądze z ministerstwa administracji i cyfryzacji w ramach drugiego etapu Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych, dzięki dofinansowaniu powstała druga po Obrońców Płocka 1920 r. płocka schetynówka.

Ratusz chce powtórzyć ten scenariusz również z Armii Krajowej. Cały remont ma kosztować ok. 6 mln zł, dofinansowanie z budżetu państwa to połowa tej sumy. - Wojewoda Mazowiecki zarekomendował wnioski do dofinansowania rządowego na 2014 rok, wśród nich wniosek Miasta Płocka dotyczący remontu al. Armii Krajowej - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Lista zakwalifikowanych do realizacji wniosków powinna być gotowa do 20 grudnia, ale praktyka pokazuje, że ten termin czasem się przesuwa i ostateczną decyzję resortu możemy poznać równie dobrze później.


Ratusz jest dobrej myśli, bo dofinansowanie z tego programu udało się uzyskać już dwa razy, chociaż za każdym razem wydawało się, że to niemożliwe. Jeśli jednak tym razem się nie powiedzie, trzeba będzie główkować, skąd wziąć całą sumę na remont zniszczonej ulicy.


Poza wymianą asfaltu na nowy na całej długości ulicy (ponad 2,5 km), drogowcy mają zamiar wybudować w jezdni drogę rowerową wokół Podolszyc Północ, a także poprawić geometrię skrzyżowań itd.. W planach jest także budowa nowych chodników na tych odcinkach ulicy, na których ich dotąd nie było wcale albo nie były remontowane w ub. roku.

Na liście rankingowej wniosków znalazło się 190 projektów złożonych przez samorządy. Obejmują one łącznie 430 km dróg. Komisja wojewody oceniała projekty pod względem kilku kryteriów, m.in. wpływu na poprawę bezpieczeństwa, znaczenia dla ciągu komunikacyjnego, znaczenia dla rozwoju obszarów wiejskich, wpływu inwestycji na poprawę dostępności do instytucji publicznych itp. W sumie można było dostać 40 punktów, nasz wniosek przygotowany przez Miejski Zarząd Dróg uzyskał 28,6 pkt.

AKTUALIZACJA:

Okazuje się jednak, że wbrew entuzjazmowi Ratusza na wsparcie z ministerialnego programu szanse są minimalne. Bo płocka inwestycja jest dopiero na 23. pozycji w rankingu, a do realizacji pójdzie ok. 12 inwestycji - przy 12. pozycji widnieje adnotacja o wyczerpaniu 50proc. kwoty dofinansowania. Wygląda więc na to, że nici z dofinansowania i cała nadzieja w radnych.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE