Reklama

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza na ostatniej prostej

Opublikowano:
Autor:

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza na ostatniej prostej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się głosowanie na projekty w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty możemy wybierać już tylko do poniedziałku, 16 listopada. Zagłosować może każdy mieszkaniec województwa. 

Kończy się głosowanie na projekty w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Projekty możemy wybierać już tylko do poniedziałku, 16 listopada. Zagłosować może każdy mieszkaniec województwa. 

Do tej pory swój głos oddało ponad 22 tys. mieszkańców Mazowsza – w tym ponad 1,6 tys. z Płocka i okolic. Co ciekawe, 63 proc. z nich oddały kobiety. Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało już prawie 6 tys. mieszkańców. 

Jak przypominają w urzędzie marszałkowskim, do końca głosowania pozostało już tylko kilka dni. 

- Oddać głos można do 16 listopad - precyzuje Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego. - Samo głosowanie trwa kilka minut, a jego efektami będziemy mogli cieszyć się w przyszłym roku. Jest w czym wybierać - dodaje.

Przypomnijmy, do głosowania zakwalifikowanych zostało  107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Z kolei w puli podregionalnej można wybierać spośród 9 projektów z podregionu płockiego. Są to m.in. budowa parkingu przy pogotowiu na Strzeleckiej w Płocku, modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku czy konserwacja sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu. 

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Tam znajdziemy także szczegółowe informacje na temat projektów. 

Osoby, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach. 

Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest 25 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE