Reklama

Gitarzyści, pokażcie na co Was stać

Opublikowano:
Autor:

Gitarzyści, pokażcie na co Was stać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku czas na solówki w trakcie ósmych Płockich Konfrontacji Gitarowych. Do wygrania tradycyjnie, oprócz nagród, splendor i oklaski. W jury zasiądzie wieloletni gitarzysta z grupy Dżem. A zatem drodzy gitarzyści nie zapomnijcie wysłać zgłoszenia do Młodzieżowego Domu Kultury.

W tym roku czas na solówki w trakcie ósmych Płockich Konfrontacji Gitarowych. Do wygrania tradycyjnie, oprócz nagród, splendor i oklaski. W jury zasiądzie wieloletni gitarzysta z grupy Dżem. A zatem drodzy gitarzyści nie zapomnijcie wysłać zgłoszenia do Młodzieżowego Domu Kultury.

Na finał ósmej edycji Płockich Konfrontacji Gitarowych Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza 13 maja. Obecnie poszukiwani są do udziału gitarzyści i zwolennicy różnych typów gitar, począwszy od akustycznej po klasyczną, basową lub elektryczną, którzy chętnie sprawdzą się w konkursie i pokażą taki talent, że jury będzie miało problem, komu przyznać pierwszą nagrodę. Kartę zgłoszenia już można pobrać na stronie internetowej MDK-u. Uprzedzamy, że to nie musi być pojedyncza osoba, która amatorsko grywa sobie w wolnych chwilach w domu ulubione utwory. Równie dobrze swoje umiejętności może zaprezentować ośmioosobowy zespół gitarowy (ale nie w większym składzie). Obowiązują dwie kategorie wiekowe, do 15 lat oraz od 16 lat. Zgodnie z regulaminem wykluczeni są zdobywcy Grand Prix Płockich Konfrontacji Gitarowych z poprzednich edycji.

Przysłanie wypełnionej kart zgłoszenia do 22 kwietnia to nie jedyny warunek dla uczestników. Należy dołączyć do niej krótkie nagranie na płycie lub w formie pliku (np. zarejestrowane telefonem komórkowym) nadającego się do wysłania mailem. Dopuszczono również inną możliwość, aby załączyć link do strony, gdzie można odsłuchać nagranie już zamieszczone w internecie. Zakwalifikowani uczestnicy (informacja pojawi się do 4 maja) przejdą do drugiego etapu, czyli do występu „na żywo” przed publicznością i jury. Wówczas zaczną się liczyć „umiejętności interpretacyjne, muzykalność, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny”. Przewidziano dyplomy i nagrody. Uczestników ocenią: Jerzy Styczyński z grupy Dżem, Krzysztof Misiak i Roman Kusy. To kto chce powalczyć o burzę oklasków?

Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie MDK-u. Warto też poszukać informacji na Facebooku.

Fot. Krzysztof Misiak na koncercie w trakcie Rockowych Ogródków w zeszłym roku, Karolina Burzyńska/Portal Płock, Jerzy Styczyński na koncercie Dżemu w amfiteatrze w sierpniu 2015 roku, Jan Waćkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE