Reklama

Gimbus nie nadawał się do jazdy, kierowca nie miał uprawnień

Opublikowano:
Autor:

Gimbus nie nadawał się do jazdy, kierowca nie miał uprawnień  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 80-letni kierowca od dwóch lat nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a gimbus, który prowadził, budził duże zastrzeżenia policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem.

80-letni kierowca od dwóch lat nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a gimbus, który prowadził, budził duże zastrzeżenia policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem. 

Policjanci regularnie kontrolują gimbusy, czyli autobusy, którymi uczniowie są dowożeni do szkół. W czwartek podczas jednej z nich okazało się, że prawo jazdy starszego mężczyzny jest nieważne od dwóch lat, a pojazd miał poważną usterkę układu hamulcowego. 

- Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że kierujący gimbusem nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania  nim - mówi sierż. szt. Marta Lewandowska.-  Ważność uprawnień kierującego wygasła w 2017 roku. 80–latek został ukarany przez policjantów mandatem karnym.Z przeprowadzonej na miejscu kontroli, mundurowi sporządzili odpowiednią dokumentację, która przekazana została do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przewoźnika wykonującego zarobkowy przewóz osób.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole pojazdów, którymi podróżują dzieci i młodzież.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE