Reklama

Gdzie najczęściej latają Polacy?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie najczęściej latają Polacy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Transport lotniczy z roku na rok staje się coraz popularniejszym sposobem podróżowania. Decyduje o tym przede wszystkim rosnąca liczba atrakcyjnych połączeń lotniczych. Na przykładzie podwarszawskiego lotniska Modlin, sprawdzamy, które kraje stają się dla Polaków najchętniej wybieranymi celami podróży.

Transport lotniczy z roku na rok staje się coraz popularniejszym sposobem podróżowania. Decyduje o tym przede wszystkim rosnąca liczba atrakcyjnych połączeń lotniczych. Na przykładzie podwarszawskiego lotniska Modlin, sprawdzamy, które kraje stają się dla Polaków najchętniej wybieranymi celami podróży.

Znaczna większość rezerwowanych przez Polaków lotów dotyczy połączeń kontynentalnych. Biorąc pod uwagę dane z 2015 roku, w pierwszej piątce najczęściej wybieranych destynacji znajdują się miasta takie jak: Londyn - Stansted, Wrocław, Bruksela - Charleroi, Gdańsk oraz Rzym - Ciampino. Liczby mówią same za siebie - w 2015 roku londyńskie Stansted za cel podróży obrało sobie 365483 osób, do Wrocławia wyleciało 192169 osób, do Brukseli - 182457, zaś do Gdańska i Rzymu odpowiednio 154945 i 129693 podróżnych.

Najczęściej latamy do Wielkiej Brytanii

Zaszczytne pierwsze miejsce, należące w podanym zestawieniu do Wielkiej Brytanii, nie powinno dziwić chyba nikogo. Ten wyspiarski kraj jest nie tylko jednym z najczęstszych celów emigracji zarobkowej, ale i miejscem równie atrakcyjnym pod względem turystycznym. Za to obecność dwóch polskich miast w pierwszej piątce najczęściej wybieranych przez Polaków destynacji, może być niemałym zaskoczeniem. Czyżby Polacy faktycznie rezygnowali z autokarów i pociągów, na rzecz wygodniejszego i nierzadko szybszego środka transportu, jakim jest samolot?

Coraz częściej wybieramy samolot

W ostatnich latach transport lotniczy faktycznie stał się bardziej przystępnym sposobem podróżowania, również jeśli chodzi o podróże krajowe. Korzystny spadek cen i cyklicznie pojawiające się tanie pule biletów, w połączeniu z krótkim czasem podróży, znacznie wpłynęły na popularność krajowych połączeń lotniczych. Nie bez znaczenia jest również dobra, pod względem komunikacyjnym, dostępność portów lotniczych - całkowicie łatwo możemy dostać się na nie autobusem, a w przypadku podróży samochodem, możemy bezpiecznie pozostawić pojazd w pobliżu lotniska, nie płacąc za taką usługę zbyt wiele pieniędzy (więcej na http://modlinparking.pl/)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE