Reklama

Gdzie mogłyby powstać nowe place zabaw?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie mogłyby powstać nowe place zabaw? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski czeka na podpowiedzi - gdzie jeszcze mogłyby powstać nowe place zabaw i siłownie pod chmurką?

Prezydent Andrzej Nowakowski czeka na podpowiedzi - gdzie jeszcze mogłyby powstać nowe place zabaw i siłownie pod chmurką?

Co i raz m.in. w komentarzach pod naszymi artykułami pojawiają się glosy mieszkańców - tu brakuje placu zabaw, tu dwie huśtawki na krzyż przestały wystarczać licznej grupie spragnionych huśtania brzdąców, tam znowu dorośli chętnie poćwiczyliby muskuły na siłowni pod chmurką. Teraz - jak informuje Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, miasto chce najpierw zapytać o mieszkańców o zdanie. Pomysły na lokalizacje nowych placów zabaw i siłowni można przysyłać mailem na adres:

Podczas konferencji prasowej na ten temat prezydent przypomniał także o dotychczasowych inwestycjach tego typu. Wymienił m.in. powstałe w ub. roku place zabaw i słownie przy Kazimierza Wielkiego, Kochanowskiego czy ul. Pawła Nowaka. Ich budowa pochłonęła ponad 300 tys. zł. W tym roku również nie brakowało nowości - kilkanaście istniejących placów zabaw doczekało się nowych zabawek, urządzono też całkiem nowe skwerki z huśtawkami - m.in. przy ul. Źródlanej, ul. Gwardii Ludowej, Miodowej, Chopina, Morelowej, w Parku na Zdunach, przy ul. Królowej Jadwigi , czy ul. Żwirki i Wigury albo w parku na Podolszycach. Za 757 tys. zł u zbiegu Łukasiewicza i Tysiąclecia urządzono również skwer gier miejskich.

Poza nowymi placami zabaw i siłowniami pod chmurką w planach Ratusz ma też budowę boiska trawiastego z dwoma bramkami u zbiegu łapaczami piłek u zbiegu ulic Asnyka i Norwida oraz parku rekreacyjno–sportowego przy ul. Zielonej (jest on na etapie opracowywania dokumentacji projektowo – kosztorysowej).

Nowe zabawki w parku na Podolszycach i na osiedlowym placu zabaw, fot. Portal Płock

Czytaj też:
 

Nowe siłownie i place zabaw. Zobacz gdzie 

Nowe zabawki już są. A jakie dziwne! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE