Reklama

Galileusz już w Płocku. Ciekawe zajęcia i przydatne korepetycje

Opublikowano:
Autor:

Galileusz już w Płocku. Ciekawe zajęcia i przydatne korepetycje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim nauka polskiego, matematyki, geografii czy chemii. Wielu uczniów potrzebuje wsparcia, bardziej indywidualnego podejścia, czasami więcej czasu na przyswojenie wymaganego materiału albo pragnie osiągać lepsze wyniki niż ich rówieśnicy.

Zaczął się rok szkolny, a wraz z nim nauka polskiego, matematyki, geografii czy chemii. Wielu uczniów potrzebuje wsparcia, bardziej indywidualnego podejścia, czasami więcej czasu na przyswojenie wymaganego materiału albo pragnie osiągać lepsze wyniki niż ich rówieśnicy.

Zaczynają się poszukiwania korepetytora, a problem pojawia  się wtedy, gdy trzeba popracować nad więcej niż jednym przedmiotem. Rozwiązanie jest proste. W Płocku, podobnie jak w 30 innych miastach, działa już GALILEUSZ, który oferuje zajęcia dla dzieci już od 6 roku życia, ale też przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego czy maturalnego.

- Mottem naszej placówki są słowa Alberta Einsteina - mówi Iwona Brykała, właścicielka płockiego oddziału Galileusza - "Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek".

Formuła zajęć prowadzonych w Galileuszu oparta na partnerskim podejściu do ucznia jest unikatowa w skali kraju. Nauczyciele są specjalistami z danego przedmiotu umiejącymi przekazać wiedzę w bardzo przystępny sposób. Każde zagadnienie omawiane jest od podstaw w sposób dokładny i precyzyjny, a zajęcia prowadzone są w miłej i partnerskiej atmosferze.

Uczniów szkół ponadpodstawowych mogą zainteresować przygotowania do nadchodzących egzaminów. Nie ma na co czekać, bo czasu jest coraz mniej, a od wyników testów może zależeć przyszła edukacja. W przypadku matur można zdecydować się nawet na kurs dwuletni. Wówczas nie jest wymagana żadna wiedza z przedmiotu, ani poziom jego prowadzenia w szkole. Tak więc humanista może przygotowywać się do rozszerzonej biologii, a matematyk do egzaminu z historii

Można się zapisać na kursy z matematyki, fizyki, chemii, biologii, WOS-u, historii, języka angielskiego i niemieckiego. W przypadku egzaminu gimnazjalnego może to być część matematyczna, przyrodnicza, humanistyczna i językowa

- Szczególnie zapraszamy uczniów ambitnych, którzy chcą studiować na najlepszych uczelniach w kraju, na kierunkach medycznych, technicznych, biznesowych i prawniczych - mówi Brykała. 

Zajęcia odbywają się w grupach od 5 do 12 osób, raz w tygodniu i trwają 120 minut. Zaczynają się na przełomie września i października, a kończą w kwietniu.  Można również dołączyć do istniejących grup.

Zakres materiału w ramach zajęć przygotowujących do egzaminu uwzględnia najnowsze wymagania określone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Nauka obejmuje też egzamin sprawdzający wiedzę ucznia, a w przypadku przedmiotów typu chemia, biologia czy fizyka również doświadczenia. W czasie zajęć uczniowie mają dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych, Wi-Fi, a także ciepłych i zimnych napojów. 

Można również skorzystać z korepetycji w formie indywidualnej lub w grupach dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowych. W przypadku grupy powinny to być osoby z tej samej klasy. Zajęcia trwają 60 minut i mogą być prowadzone w systemie ciągłym lub dorywczym. 

Z oferty Galileusza mogą skorzystać również młodsze dzieci, które niekoniecznie przygotowują się do egzaminów, a są szczególnie uzdolnione matematycznie. Placówka oferuje dodatkowe zajęcia dla dzieci od 7 do 14 lat, które przejawiają szczególne zdolności w tej dziedzinie. Odbywają się w formie indywidualnej lub w małych grupach. Podobnie jest, jeśli chodzi o informatykę. Dzieci mogą nauczyć się tworzyć proste gry oraz poznać wizualne skryptowanie i jego zastosowanie w grach komputerowych. 

Z kolei warsztaty naukowe dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat to autorskie zajęcia placówki, które pomagają rozwijać zdolności przyrodnicze i są poparte doświadczeniami, które młody naukowiec wykonuje sam. Dzięki temu dzieci łatwiej rozumieją omawiane zjawiska. 

Płock, ul. Nowy Rynek 3 (II piętro)
w budynku PROMENADA 
wejście od ul. Królewieckiej

plock@galileusz.com.pl
tel. 575 260 310

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE