Reklama

Galerie, restauracje, kawiarnie są zamknięte. Sklepy spożywcze czynne

Opublikowano:
Autor:

Galerie, restauracje, kawiarnie są zamknięte. Sklepy spożywcze czynne  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski. Rząd zamknął wszystkie sklepy, oprócz spożywczych i aptek, w restauracjach jedzenie można zamówić tylko z opcją dowozu. Wjechać do kraju mogą tylko obywatele Polski, ale będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę.

Na wieczornej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski. Rząd zamknął wszystkie sklepy, oprócz spożywczych i aptek, w restauracjach jedzenie można zamówić tylko z opcją dowozu. Wjechać do kraju mogą tylko obywatele Polski, ale będą musieli przejść dwutygodniową kwarantannę. 

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w sobotnie południe w Polsce to 84, z czego dwie osoby zmarły. W Płocku cały czas nie ma potwierdzonego żadnego przypadku. 

Rząd stara się ograniczyć możliwości transmisji wirusa. W nocy z piątku na sobotę oficjalnie wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego na terenie całego kraju. Co to oznacza? 

Rząd może czasowo ograniczyć możliwość przemieszczania się, ograniczyć lub zakazać obrotu niektórymi przedmiotami i żywnością, zakaz organizowania widowisk z udziałem publiczności czy ograniczyć działalność niektórych firm. 

- Z myślą o bezpieczeństwie będziemy wprowadzali pełne kontrole na wszystkich polskich granicach. Można powiedzieć, że tymczasowo przywracamy granice. Na razie na 10 dni, z możliwością przedłużenia o 20 dni i potem jeszcze o miesiąc. Obywatele Polski po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę. Państwo nie zostawi ich samych - zapewniał premier Mateusz Morawiecki. 

Premier zapewnił też, że wewnątrzkrajowy ruch lotniczy, kolejowy i samochodowy zostanie utrzymany.  

- Ograniczamy działalność galerii handlowych. Otwarte zostaną sklepy spożywcze, pralnie, apteki i drogerie. Zdecydowaliśmy także o tymczasowych zawieszeniu innych sklepów, żeby nie kumulować ruchu. To powtarzają nam eksperci - mówił Morawiecki. - Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności wszystkich restauracji, klubów, pubów, barów, kasyn i innych miejsc rozrywki.  Restauracje mogą świadczyć usługi na dowóz. 

Jak to wygląda w Płocku? 

Jak zapewniał premier wszystkie sklepy spożywcze pozostaną otwarte, a Polska jest jednym z największych producentów żywności. Hipermarkety i markety są czynne. W Auchan już od kilku dni pieczywo jest z góry pakowane w paczki. W Biedronkach przy punkcie z pieczywem przyklejone są karteczki z prośbą o pakowanie przy użyciu jednorazowych rękawiczek. 

W Galerii Mazovia otwarte mogą być m.in. supermarket Piotr i Paweł, apteka, salon optyczny, a także drogerie. 

Jak poinformowała Galeria Wisła, tam mogą być otwarte supermarket EUROSPAR, drogeria, pralnia, apteka, agencja opłat czy salon optyczny. 

Atrium Mosty poinformowało, że od soboty czynne będą apteka, drogerie, supermarket Piotr i Paweł. 

Czynne są bankomaty, nie zabraknie w nich gotówki.

Premier zaapelował też, aby nie słuchać fakenewsów i wiedzę czerpać ze sprawdzonych profilów rządowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE