Reklama

Galeria po szkoleniu antyterrorystycznym

Opublikowano:
Autor:

Galeria po szkoleniu antyterrorystycznym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamachy terrorystyczne to niestety dramatyczny znak naszych czasów. Nie tylko lotniska czy dworce, ale i galerie handlowe i szkoły przechodzą szkolenia antyterrorystyczne. Wskazówki tego, jak się zachować w sytuacji zagrożenia atakiem przeszła właśnie Galeria Wisła.

Zamachy terrorystyczne to niestety dramatyczny znak naszych czasów. Nie tylko lotniska czy dworce, ale i galerie handlowe i szkoły przechodzą szkolenia antyterrorystyczne. Wskazówki tego, jak się zachować w sytuacji zagrożenia atakiem przeszła właśnie Galeria Wisła.

Niestety - zagrożenie terroryzmem jest dziś realne, a z listy potencjalnych celów zamachów nie sposób wykreślić centrów handlowych, które zwykle gromadzą sporą liczbę osób, a nie są one tak dobrze chronione jak inne obiekty.

Aby to zmienić, szkolenia dla zarządców galerii handlowych organizowała m.in. Polska Rada Centrów Handlowych we współpracy z ministerstwem spraw wewnętrznych. Gdy zimą pytaliśmy płockie galerie, czy przeszły szkolenie, usłyszeliśmy negatywną odpowiedź. Teraz sytuacja się zmieniła - jak dowiedzieliśmy się od Magdaleny Michalskiej z Galerii Wisła, pracownik galerii został już przeszkolony w tym zakresie. - Szkolenie dotyczyło takich kwestii jak wytyczne dla zarządców centrów handlowych uwzględniające zagrożenia o charakterze terrorystycznym w planach ochrony, opis możliwych zagrożeń, a także porad i wskazówek dotyczących zachowania się w przypadku ich wystąpienia - poinformowała nas galeria. - Okazało się, że wszystkie zalecenia nasza ochrona miała już wprowadzone, więc nie szykują się żadne spektakularne zmiany w Wiśle.

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz CBŚ.

Wskazówki dotyczące zabezpieczeń i obrony w razie ataku terrorystycznego w sklepach wielkopowierzchniowych można znaleźć m.in. w poradniku dostępnym na stronie rządowej www.antyterroryzm.gov.pl.  Jego autorzy zwracają uwagę zarządców galerii m.in. na rozmieszczenie kamer monitoringu, konieczność obserwacji dużych zamówień potencjalnie niebezpiecznych produktów (m.in. niektórych nawozów sztucznych), dostępność danych na temat bezpieczeństwa, które mogą wskazać zamachowcom słabe punkty ochrony, stopień przestrzegania procedur itp.

Czytaj też:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE