Reklama

Galeria Mazovia sprzedana. Kto ją kupił?

Opublikowano:
Autor:

Galeria Mazovia sprzedana. Kto ją kupił? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O przejęciu Mazovii powiadomił nowy właściciel galerii na Podolszycach - CBRE European Shopping Centre Fund. To pierwsza transakcja Funduszu nie tylko w Polsce, ale całej Europie Środkowo-Wschodniej.

O przejęciu Mazovii powiadomił nowy właściciel galerii na Podolszycach - CBRE European Shopping Centre Fund. To pierwsza transakcja Funduszu nie tylko w Polsce, ale całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Galeria vis a vis Auchana nie jest już w "płockich" rękach - Mazovię przejął Fundusz CBRE European Shopping Centre Fund, do którego należą  centra handlowe w Belgii, Francji, Niemczech i Szwecji. Płocka galeria, zbudowania w 2010 r.,  jest pierwszym obiektem Funduszu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a szóstym w zasobach CBRE ESCF (łączna wartość aktywów pod zarządem CBRE ESCF wynosi ponad 500 mln euro).

 – Jesteśmy przekonani, że projekt będzie satysfakcjonujący dla naszych inwestorów – kompleks odznacza się solidnymi przychodami, łącząc wysoką rentowność  z perspektywami wzrostu stawek najmu dzięki doskonałej efektywności najemców – mówi Florencio Beccar z ESCF w CBRE Global Investors.

– Od strony biznesowej jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, by zarządzać Galerią Mazovia - uważa Martin Sabelko z CBRE Global Investors CEE. - Od 2002 roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zainwestowaliśmy ponad miliard euro w centra handlowe, wśród których są np. Złote Tarasy i Wars-Sawa-Junior w Warszawie. Fundusz ESCF jeszcze bardziej umocni silnie już zbudowane na przestrzeni ostatnich lat relacje z partnerami w Polsce. Przejęcie Galerii Mazovia jest znaczącym wejściem ESCF na polski rynek – dodaje.

CBRE Global Investors to ogólnoświatowa firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, zarządzająca aktywami o wartości 90,2 mld $. Spółka finansuje programy inwestycyjne na całym świecie

Do CBRE ESCF należą: Tyresö Centrum w Sztokholmie, Centre Commercial Boissénart w Paryżu, Galerie Saint-Lambert, Liége w Belgii oraz dwa centra w Niemczech: Leine Center w Hannoverze i StadtCenter w Düren.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE