Reklama

FWB, czyli Friends with benefits.

Opublikowano:
Autor:

FWB, czyli Friends with benefits. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzisiejszych czasach jest to zjawisko dość popularne. A co właściwie oznacza termin Friends with benefits ?

W dzisiejszych czasach jest to zjawisko dość popularne. A co właściwie oznacza termin Friends with benefits ?

Jest to relacja dwóch osób, często przyjaciół, którzy nie są ze sobą oficjalnie w stałym związku, ale świetnie się dogadują. Spędzają ze sobą czas, a dodatkowym bonusem tej znajomości jest seks. Tak po prostu, dla zabawy i satysfakcji obydwu stron. Friends with benefits jednak ma swoje wady i zalety, ale o tym dowiesz się później.

Friends with benefits–zasady.

Zasady takiego układu zazwyczaj bywają jasne i zrozumiałe dla dwóch stron. Jest to związek oparty na przyjaźni i seksie, ale bez uczuć i bez zobowiązań. Wspólne spędzanie czasu, dzielenie się pasją-brzmi idealnie! Czasem jednak bywa i tak, że  jedna ze stron zaczyna coś czuć, wtedy sprawy zaczynają się niestety komplikować. W takim układzie nie ma miejsca na miłość, sentymenty, jednak nie oznacza to, że relacja ta nie może się nigdy przerodzić w stały związek. Często jednak tzw. przyjaźń z korzyściami może stanowić tymczasowe rozwiązanie w danym okresie życiowym, w którym nie szukamy poważnego związku i nie planujemy zakładać rodziny. Niestety w relacje tego typu zdecydowanie ciężej jest wejść kobietom, a to dlatego, że jednak są one bardziej uczuciowe i szybciej się przywiązują do partnera.

Friends with benefits–zalety.

Największymi korzyściami tej relacji jest brak zbędnych komplikacji, które zazwyczaj pojawiają się w prawdziwych związkach. Zalety takiego układ z pewnością docenią ludzie młodzi, którzy nie chcą jeszcze w swoim życiu wchodzić w poważne związki. Często związek potrafi ograniczać, a młodzi ludzie w dzisiejszych czasach pragną wolności. Większe grupy chcą się po prostu wyszaleć za młodu, dlatego też w tego typu j relacji widzą same plusy. Korzyściami układu jest głównie seks i brak zobowiązań wobec drugiej osoby. A w końcu każdy z nas ma potrzeby seksualne, a niekoniecznie szuka stałego związku. Trudno udawać, że tak nie jest, jest to normalna ludzka sprawa. Nie ma sensu ukrywać swoich potrzeb seksualnych. Dlatego też układ friends with benefits wydaje się być idealnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach, gdzie obie strony są zadowolone z tego typu związków.Osoby, będące w relacjach FWB (Friends with benefits) często nabierają większej pewności siebie, czy też zmniejszą swoje poczucie samotności. Dzięki, tej relacji możemy zrealizować zarówno swoje potrzeby seksualne, jak i ukryte fantazję. 

Friends with benefits–wady.

 Ale jak to w życiu bywa… Wszystko ma swoje wady i zalety.  Często jednak, jak wyżej wspomniane zostało w relacji friends with benefits bywa i tak, że jeśli przez długi okres tkwimy w tego typu ,,związku" ciężko może być nam później zbudować prawdziwy i trwały związek. Ciężko później o zaufanie, czy też czułość i miłość nie tylko w fizycznym rozumieniu. Tego typu układ ma również swoje wady. W relacjach budowanych głównie na seksie często pojawia się zazdrość. Niestety nie możemy wymagać od naszego przyjaciela, aby był nam wierny, oddany. Ten układ na tym nie polega, więc albo to potrafimy zaakceptować, albo lepiej się wycofać, póki nie jest jeszcze na to za późno. Najczęściej podkreślaną  negatywną stroną takiego układu jest sytuacja, gdy jedna ze stron zwyczajnie zaczyna się bardzo angażować, a jej uczucia nie zostają w pełni odwzajemnione. Pojawia się miłość. Konsekwencją tego najczęściej bywa rozpad przyjaźni i złamane serce.  A więc warto się zastanowić czy jesteśmy gotowi na tego rodzaju układ. Relację friends with benefits często bywają nieprzewidywalne i nie możemy przewidzieć jak potoczy się znajomość. Jednak jak widać w przypadku łączenia partnerów w tego typu relację, gdzie priorytetem jest sex, warto jednak przemyśleć sprawę czy na pewno chcemy wyrazić zgodę na tego typu związek (z ang. relationships).

Brak partnera, a pragnienie seksu.

FWB (Friends with benefits) jest jednym z możliwych rozwiązań, ale nie jest najlepszym i jedynym rozwiązaniem. Często młodzież szuka informacji, gdzie mogą poznać ludzi, wobec których ten układ związku będzie idealny. W sieci na różnego rodzaju portalach społecznościowych m.in. instagram, twitter czy facebook młodzi szukają swojego partnera. Próbując zacząć znajomość od prostej ,zaczepki''. Nie zawsze jednak to przynosi efekt, jakiego oczekujemy. Jeśli pragniesz prowadzić aktywne życie seksualne i brak Ci partnera warto pomyśleć o czymś takim jak sponsoring. Oferty tego typu można znaleźć w miejscu takim jak portal sponsoringowy goldbikiniclub.com

Z informacji podawanych w sieci wiadomo, że jednak tego typu portale, cieszą się wielkim powodzeniem w dzisiejszych czasach. Jest to miejsce, gdzie można poznać nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Korzyściami tego typu portali jest fakt, że każdy z użytkowników jest zweryfikowany. Każda z osób zarejestrowanych, wie czego chce, co zdecydowanie ułatwia sprawę. Warto się zastanowić czy szukamy tak naprawdę relacji friends with benefits, czy może jednak relacji opartej na sponsoringu? A może jedynie zależy nam na miłości? Takiej prawdziwej jak w filmach romantycznych? Może ona jest tym, czego tak naprawdę od życia oczekujemy. Życie mamy tylko jedno, więc warto się zastanowić, jak chcemy je przeżyć.

Decyzja należy do Ciebie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE