Reklama

Fundacja Orlen przyznała stypendia. Dofinansowano edukację uczniów z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Fundacja Orlen przyznała stypendia. Dofinansowano edukację uczniów z Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa kolejna edycja programu Fundacji Orlen. W jego ramach przyznano stypendia dla młodych płocczan. Tylko w tym roku otrzyma je aż 135 uczniów. W sumie fundacja dofinansowała naukę blisko 2 tys. młodych płocczan.

Trwa kolejna edycja programu Fundacji Orlen. W jego ramach przyznano stypendia dla młodych płocczan. Tylko w tym roku otrzyma je aż 135 uczniów. W sumie fundacja dofinansowała naukę blisko 2 tys. młodych płocczan.

W tej edycji programu stypendialnego wpłynęło ponad 300 wniosków od kandydatów, którzy odznaczali się ponadprzeciętnymi wynikami w nauce. Zakwalifikowano uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, którzy wyróżniali się wysoką średnią oraz osiągnięciami sportowymi czy artystycznymi. Pieniądze trafiają bowiem tylko do tych młodych płocczan, którzy mają swoją pasję i zainteresowania.

W tym roku doceniono m.in. pilota szybowca, nurka, ratownika WOPR czy młodych inżynierów oraz przyszłych lekarzy. Na liście nie zabrakło także talentów sportowych, harcerzy, członków Klubów Wolontariusza czy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych stypendystów i niezmiernie cieszymy się, że możemy stać się partnerami w ich drodze do sukcesu - gratulowała Marta Soluch, Prezes Fundacji Orlen. - Wierzymy, że otrzymane środki finansowe, którymi będą samodzielnie dysponować, pozwolą im na podejmowanie kolejnych ważnych życiowych decyzji - dodała.

Jak podaje fundacja, w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną gala stypendystów nie odbędzie się. Spotkanie dla stypendystów będzie miało charakter on-line i zaplanowane jest na początek 2021 roku. Pełna lista stypendystów dostępna jest na stronie internetowej Fundacji Orlen fundajca.orlen.pl.

Przypomnijmy, program skierowany jest do uczniów z Płocka i powiatu płockiego. W jego ramach uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich otrzymają całoroczne wsparcie edukacyjne. To jeden z siedmiu takich projektów, które realizowane są przez Fundację Orlen.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE