Reklama

Fragment ul. 3 Maja do rozbudowy. Prace w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Fragment ul. 3 Maja do rozbudowy. Prace w tym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W listopadzie 2018 r. - po zakończonych pracach budowlanych - kierowcy mogli ponownie przejechać ul. 3 Maja, a także powstałym łącznikiem z al. Jachowicza. Na skrzyżowaniu łącznika z ul. 3 Maja powstało wówczas rondo. Miejski Zarząd Dróg właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę odcinka ul. 3 Maja od nowego ronda do al. Kilińskiego.

W listopadzie 2018 r. - po zakończonych pracach budowlanych - kierowcy mogli ponownie przejechać ul. 3 Maja, a także powstałym łącznikiem z al. Jachowicza. Na skrzyżowaniu łącznika z ul. 3 Maja powstało wówczas rondo. Miejski Zarząd Dróg właśnie ogłosił przetarg na rozbudowę odcinka ul. 3 Maja od nowego ronda do al. Kilińskiego.

Prace nad przebudową ul. 3 Maja trwały w 2018 r. Powstała m.in. nowa kanalizacja, a także nawierzchnia i chodniki, oświetlenie, oznakowanie, droga rowerowa. Kierowcy zyskali możliwość szybkiego przejazdu - dzięki nowemu łącznikowi -  między al. Jachowicza a ul. 3 Maja. Z kolei na skrzyżowaniu łącznika z ul. 3 Maja powstało rondo.

W tym roku kolejny etap prac związanych z ul. 3 Maja, a dokładnie na odcinku od wspomnianego ronda do przebudowanego już odcinka al. Kilińskiego. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg. Zakres zaplanowanych prac obejmuje rozbudowę w zakresie drogowym: przebudowę jezdni poprzez wykonanie nakładki bitumicznej, zwężenie jezdni, przebudowę chodników (chodnik będzie miał szerokość 2 metrów), zjazdów, zatok parkingowych. Pomiędzy chodnikami a jezdnią zaprojektowano pasy zieleni. W miejscach, gdzie jest możliwy postój pojazdów, skrócono pasy zieleni, projektując poszerzony chodnik z dopuszczonym postojem samochodów osobowych. Uwzględniono miejsca postojowe do parkowania prostopadłego w miejscach istniejących zatok parkingowych (27 miejsc o szerokości 2,3 m oraz 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych o szerokości 3,6 m) oraz dodatkowo na wysokości posesji 10 i 12 jezdnię manewrową o szerokości 3,5m z 30 miejscami postojowymi ukośnymi.

Pojawią się elementy uspokojenia ruchu w postaci wyniesionych przejść dla pieszych (progu zwalniającego z namalowanymi pasami) oraz wyniesionego skrzyżowania z ul. Piękną.

Ponadto należy zbudować sieć kanalizacji deszczowej, przebudować i wyremontować sieć kanalizacji sanitarnej. Do przebudowy będzie również hydrant na sieci wodociągowej. Zakres prac obejmuje kwestię oświetlenia - do wymiany przeznaczono m.in. 44 szt. opraw oświetleniowych na istniejących latarniach.

Prace miałyby zakończyć się do końca sierpnia 2020 r. Na razie zainteresowane firmy mogą przysyłać oferty do 26 lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE