Reklama

Fotoradar w poniedziałek. Gdzie noga z gazu

Opublikowano:
Autor:

Fotoradar w poniedziałek. Gdzie noga z gazu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podajemy, na których ulicach będą prowadzone roboty drogowe oraz gdzie można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Podajemy, na których ulicach będą prowadzone roboty drogowe oraz gdzie można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Na początku przypominamy, że od dziś zaczyna się remont. ul. Kossobudzkiego. W związku z tym pojawią się tam znaki informujące o tymczasowej organizacji ruchu. Potem rozpoczną się roboty rozbiórkowe włazów i wpustów ulicznych. Następnie zaplanowano frezowanie nawierzchni asfaltowej i prace konserwacyjno-naprawcze na studniach i sieci kanalizacji deszczowej. Prawa część jezdni (patrząc od strony ul. Rembielińskiego) będzie na razie dostępna dla mieszkańców, podobnie jak zlokalizowany w tym rejonie parking. Za inwestycję, która zakończy się dopiero pod koniec sierpnia, odpowiada Miejski Zarząd Dróg.

Wciąż trwają prace związane z remontem al. Armii Krajowej. Z ruchu został wyłączony prawy pas biegnący od ronda (skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z ulicami Sikorskiego i Batalionu Parasol) do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką, tuż przy McDonald’s. Po zakończonym frezowaniu nawierzchni, rozpoczęło się wykonanie wszystkich warstw asfaltowych. Ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po wewnętrznym pasie jezdni wokół Podolszyc Północ.

Kierowcy napotkają także czasową organizację ruchu jadąc w kierunku osiedla Winiary na ul. Parowa (odcinek Parowa- Jasna – Rzeka Brzeźnica). Jeden pas ruchu zajmą Wodociągi Płockie w związku z renowacją równoległych stalowych rurociągów tłocznych do współpracy z przepompownią przy ul. Jasnej. W związku z tą inwestycją utrudnienia napotkacie także jadąc w kierunku centrum miasta. Na ul. Medycznej Płockie Wodociągi zaplanowały bowiem prace związane z instalacją komór technologicznych usytuowanych w tamtejszym pasie jezdni. Trzeba będzie tam ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka na długości 350 m.

Przypominamy również, że na Kobylińskiego ruch z centrum miasta w kierunku Skarpy i Winiar odbywa się normalnie, ale już w drugą stronę - do centrum - obowiązują objazdy (Kazimierza Wielkiego – Topolowa lub Mościckiego – Miodowa - Łukasiewicza). Zamknięty został fragment ul Nowowiejskiego, od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do Łukasiewicza (obok Ekonomika). Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest budową kanalizacji deszczowej. Dlatego ruch w kierunku centrum odbywa się ul. Topolową oraz al. Kobylińskiego, natomiast w kierunku osiedla Winiary musimy jechać al. Kobylińskiego na odcinku od cmentarza do ul. Bartniczej.

Na ulicy Sienkiewicza nadal nie zakończyły się prace związane z remontem chodnika.

Na ul. Piłsudskiego ruch pod wiaduktem odbywa się po jezdni północnej w obu kierunkach, ale obowiązują tam nadal ograniczenia prędkości. Trwają prace na wyłączonym z ruchu odcinku jezdni południowej. 

Zachowajcie także większą ostrożność w rejonie ronda Wojska Polskiego, gdzie mogą pojawiać się maszyny budowlane i pojazdy w związku z budową obwodnicy. Jadąc ul. Wyszogrodzką w stronę centrum mamy do dyspozycji o jeden pas mniej. Ponadto roboty, które aktualnie są prowadzone w rejonie ciągu dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej, spowodowały konieczność wyłączenia z ruchu odcinka od ul. Bliskiej do zatoki autobusowej przy stacji paliw. Ruch pieszych jest możliwy wyłącznie po południowej stronie ul. Wyszogrodzkiej (po stronie Centrum Graniczna).

Uważajcie również m.in. przy Ciechomickiej, gdzie trwają prace związane z budową kolektora ściekowego dla osiedli Ciechomice i Góry. Obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu, zwężenia jezdni i wprowadzono ograniczenia prędkości.

Na ul. Kutnowskiej w dalszym ciągu trwa budowa ścieżki rowerowej i wymiana chodnika.

Kierowcy powinni dziś uważać również na fotoradar. Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej, Jolanta Głowacka, w poniedziałek 14 lipca, strażnicy ustawią się na ulicach:

- Grabówka,
- Harcerska,
- Żyzna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE