Reklama

Fotoradar w piątek. Gdzie noga z gazu?

Opublikowano:
Autor:

Fotoradar w piątek. Gdzie noga z gazu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Przypominamy kierowcom, że od czwartku, 25 września aż do 10 listopada obowiązuje zmieniona organizacja ruchu z powodu zamknięcia ul. Nowowiejskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Okrzei), co ma związek z budową kanalizacji deszczowej. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni pamiętać, że w tym czasie przystanki w obu kierunkach będą nieczynne. Autobusy linii nr 4, 24 i 33 zostaną skierowane na trasę objazdową ulicami Bielską i Kobylińskiego.

Płockie Wodociągi wraz z wykonawcą, firmą Pol-Aqua, udostępniły już pas jezdni na ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku Ratusza. Z ruchu wciąż jest wyłączona ul. Topolowa na odcinku od Kazimierza Wielkiego do wjazdu prowadzącego do marketu Lidl. Aleją Kobylińskiego przejedziemy w obu kierunkach na odcinku od ul. Dobrzyńskiej do Topolowej, choć i tam możemy napotkać utrudnienia z powodu prac prowadzonych przez drogowców.

Trzeba uważać na ul. Piłsudskiego, gdzie jeszcze w tym tygodniu ruch pod wiaduktem może zostać przełożony z jezdni północnej na południową, aby rozpocząć prace bitumiczne związane z wykonaniem warstwy ścieralnej na jezdni, z której wstępnie korzystali kierowcy.

Uważajcie także na ul. Wolskiego, gdzie obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Już sfrezowano tamtejszą nawierzchnię jezdni. W związku z tym trudniej jest znaleźć miejsce do zaparkowania auta.

Na 26 września drogowcy zaplanowali naprawę chodnika na Sienkiewicza oraz naprawę krawężników na Medycznej.

Remont al. Armii Krajowej w toku. Na obu jezdniach al. Armii Krajowej wykonano już nawierzchnię bitumiczną, zmieniono także czasową organizację ruchu. Teraz kierowcy mają do dyspozycji zewnętrzny lewoskręt z ul. Wyszogrodzkiej. Ruch pojazdów został już poprowadzony po obu wyremontowanych jezdniach al. Armii Krajowej. Uciążliwości jednak nie zniknęły. Kolejny etap obejmuje uporządkowanie terenu oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, jak również wydzielenie drogi rowerowej.

Czasową organizację ruchu, obowiązującą na odcinku od ronda w Górach do ul. Gajowej, napotkamy na ul. Kutnowskiej z powodu rozpoczętego we wtorek, 29 lipca remontu tamtejszej nawierzchni jezdni. Ruch odbywa się tam wahadłowo z użyciem sygnalizacji świetlnej. Wyremontowane zostaną odcinki jezdni o łącznej długości około 1,6 km. Pierwszy od ronda w Górach do szkoły im Leokadii Bergerowej, drugi to odcinek od salonu samochodowego do posesji przy ul. Kutnowskiej 2. W ramach prac zostanie przeprowadzony remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe.

Zachowajcie także większą ostrożność w rejonie ronda Wojska Polskiego, gdzie mogą pojawiać się maszyny budowlane i pojazdy w związku z budową obwodnicy. Jadąc ul. Wyszogrodzką w stronę centrum mamy do dyspozycji o jeden pas mniej. Ponadto roboty, które aktualnie są prowadzone w rejonie ciągu dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej, spowodowały konieczność wyłączenia z ruchu odcinka od ul. Bliskiej do zatoki autobusowej przy stacji paliw. Ruch pieszych jest możliwy wyłącznie po południowej stronie ul. Wyszogrodzkiej (po stronie Centrum Graniczna).

Uważajcie również m.in. przy Ciechomickiej, gdzie trwają prace związane z budową kolektora ściekowego dla osiedli Ciechomice i Góry. Obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu, zwężenia jezdni i wprowadzono ograniczenia prędkości.

Na ul. Kutnowskiej w dalszym ciągu trwa budowa ścieżki rowerowej i wymiana chodnika.

Od 3 września aż do 19 grudnia tego roku będzie zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 5201W Płock-Zągoty-Bonisław w Nowym Trzepowie w związku z zaplanowanymi remontami mostów. Wyznaczono następujący objazd: Płock– Ciachcin – Bielsk – Cekanowo – Zągoty – Machcino – Bronowo Zalesie. Piesi powinni tymczasowo korzystać z pomostów, z kolei pasażerowie linii nr 1 pojadą ul. Sierpecką oraz drogami powiatowymi 5205W (przy PWSZ w Nowym Trzepowie) i 2909W (łącznik do Bronowa-Zalesia przy torach). Przystanki Trzepowo, Bielska; Nowe Trzepowo, sady i Nowe Trzepowo nie będą w tym czasie obsługiwane. Autobusy linii 1 w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach linii 6 – Sierpecka, szkoła; Krzywa i Nowe Trzepowo, szkoła (przy PWSZ).

Kierowcy powinni dziś uważać również na fotoradar. Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej, Jolanta Głowacka, w piątek 26 września, strażnicy ustawią się na ulicach:

- Góry,

- Kochanowskiego,
- Mickiewicza.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE