Reklama

Fotoradar w czwartek. Gdzie noga z gazu?

Opublikowano:
Autor:

Fotoradar w czwartek. Gdzie noga z gazu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Podajemy, na których ulicach pojawią się ograniczenia w ruchu, gdzie są prowadzone roboty drogowe oraz w którym miejscu można się dziś spodziewać kontroli fotoradarem.

Przypominamy, że od 28 lipca do 3 sierpnia będą regulowane i poziomowane studnie w jezdni na ul. Targowej, aby uniemożliwić dalsze zapadanie się kołnierzy i włazów studni oraz pękanie nawierzchni jezdni w jej rejonie. Prace mogą jednak spowodować utrudnienia w ruchu.

Czasową organizację ruchu, obowiązującą na odcinku od ronda w Górach do ul. Gajowej, napotkamy na ul. Kutnowskiej z powodu rozpoczętego we wtorek, 29 lipca remontu tamtejszej nawierzchni jezdni. Ruch odbywa się tam wahadłowo z użyciem sygnalizacji świetlnej. Wyremontowane zostaną odcinki jezdni o łącznej długości około 1,6 km. Pierwszy od ronda w Górach do szkoły im Leokadii Bergerowej, drugi to odcinek od salonu samochodowego do posesji przy ul. Kutnowskiej 2. W ramach prac zostanie przeprowadzony remont nawierzchni bitumicznej jezdni, wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe.

W dalszym ciągu trwa remont. ul. Kossobudzkiego. W związku z tym pojawiły się tam znaki informujące o tymczasowej organizacji ruchu. Prowadzone są tam prace konserwacyjno-naprawcze na studniach i sieci kanalizacji deszczowej, jak również prace rozbiórkowe włazów i wpustów ulicznych oraz trwa frezowanie nawierzchni asfaltowej. Prawa część jezdni (patrząc od strony ul. Rembielińskiego) będzie na razie dostępna dla mieszkańców, podobnie jak zlokalizowany w tym rejonie parking. W drugiej kolejności będzie remontowana strona prawa. W tym czasie parking chwilo zostanie wyłączony z użytkowania. Za inwestycję, która zakończy się dopiero pod koniec sierpnia, odpowiada Miejski Zarząd Dróg.

Kierowcy napotkają także czasową organizację ruchu jadąc w kierunku osiedla Winiary na ul. Parowa (odcinek Parowa - Jasna – Rzeka Brzeźnica). Jeden pas ruchu zajmą Wodociągi Płockie w związku z renowacją równoległych stalowych rurociągów tłocznych do współpracy z przepompownią przy ul. Jasnej. W związku z tą inwestycją utrudnienia napotkacie także jadąc w kierunku centrum miasta. Na ul. Medycznej Płockie Wodociągi zaplanowały bowiem prace związane z instalacją komór technologicznych usytuowanych w tamtejszym pasie jezdni. Trzeba będzie tam ustąpić pierwszeństwa jadącym z naprzeciwka na długości 350 m.

Na ul. Kobylińskiego przywrócono już ruch dwukierunkowy, co nastąpiło w piątek, 25 lipca. Trzeba jednak pamiętać, że prace polegające na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową wciąż nie dobiegły końca i nadal trzeba w tym rejonie miasta zachować dużą ostrożność. W dalszym ciągu prace będą trwały na poboczach alei oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Topolową. Wyjazd z tej ostatniej ulicy w aleje będzie możliwy przez pewien czas tylko w kierunku centrum Płocka.

Od 22 lipca do 23 sierpnia nie przejedziemy częścią ulicy Szpitalnej z powodu zamknięcia 400 metrowego odcinka na stromym stoku pod placówką na Winiarach (odcinek od ul. Parowa do skrzyżowania z ul. Medyczną – odcinek nieremontowany). W tym czasie kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez ul. Medyczną oraz Dobrzyńską i al. Kobylińskiego (wjazd na teren budowy będzie dopuszczony tylko częściowo dla właścicieli sąsiadujących z tą drogą ogródków działkowych).

Kierowcy powinni pamiętać, że wciąż jest zamknięty fragment ul Nowowiejskiego, od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do Łukasiewicza (obok Ekonomika). Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest budową kanalizacji deszczowej. Dlatego ruch w kierunku centrum odbywa się ul. Topolową oraz al. Kobylińskiego, natomiast w kierunku osiedla Winiary powinniśmy jechać al. Kobylińskiego na odcinku od cmentarza do ul. Bartniczej.

Na ulicy Sienkiewicza nadal nie zakończyły się prace związane z remontem chodnika. Na Wilczej i Jordanowskiej trwa naprawa drogi korą asfaltową.

Remont al. Armii Krajowej w toku. Z ruchu został wyłączony prawy pas biegnący od ronda (skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z ulicami Sikorskiego i Batalionu Parasol) do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką, tuż przy McDonald’s. Po zakończonym frezowaniu nawierzchni, rozpoczęło się wykonanie wszystkich warstw asfaltowych. Zaplanowano wymianę krawężników, regulowanie studni i wpustów i remont nawierzchni zatok autobusowych. Ruch będzie się odbywał w obu kierunkach po wewnętrznym pasie jezdni wokół Podolszyc Północ.

Na ul. Piłsudskiego ruch pod wiaduktem odbywa się po jezdni północnej w obu kierunkach, ale obowiązują tam nadal ograniczenia prędkości. Trwają prace na wyłączonym z ruchu odcinku jezdni południowej. 

Zachowajcie także większą ostrożność w rejonie ronda Wojska Polskiego, gdzie mogą pojawiać się maszyny budowlane i pojazdy w związku z budową obwodnicy. Jadąc ul. Wyszogrodzką w stronę centrum mamy do dyspozycji o jeden pas mniej. Ponadto roboty, które aktualnie są prowadzone w rejonie ciągu dla pieszych i rowerów wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej, spowodowały konieczność wyłączenia z ruchu odcinka od ul. Bliskiej do zatoki autobusowej przy stacji paliw. Ruch pieszych jest możliwy wyłącznie po południowej stronie ul. Wyszogrodzkiej (po stronie Centrum Graniczna).

Uważajcie również m.in. przy Ciechomickiej, gdzie trwają prace związane z budową kolektora ściekowego dla osiedli Ciechomice i Góry. Obowiązuje tam zmieniona organizacja ruchu, zwężenia jezdni i wprowadzono ograniczenia prędkości.

Na ul. Kutnowskiej w dalszym ciągu trwa budowa ścieżki rowerowej i wymiana chodnika.

Kierowcy powinni dziś uważać również na fotoradar. Jak poinformowała rzeczniczka straży miejskiej, Jolanta Głowacka, w czwartek 31 lipca, strażnicy ustawią się na ulicach:

- Żyzna,
- Harcerska,
- Grabówka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE