reklama
reklama

Parno Ray, Flamenco, tańce, Cygańska Noc, stadion od podszewki,  dzika kąpiel. Co się będzie działo w Płocku i okolicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Parno Ray, Flamenco, tańce, Cygańska Noc, stadion od podszewki,  dzika kąpiel. Co się będzie działo w Płocku i okolicy? - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami drugi lipcowy weekend. W Płocku zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń, w tym plenerowych.
reklama

Może gdzieś się wybierzecie? Sprawdźcie nasze propozycje na cztery dni. 

Co się będzie działo w czwartek?

W czwartek o godz. 17:00 Muzeum Mazowieckie zaprasza do kamienicy muzeum przy ul. Tumskiej 8 na recital fortepianowy Lule Elezi. Wstęp wolny.

- Lule Elezi to albańska pianistka, pochodząca z Kosowa. Znana jest z ekspresyjnej gry na fortepianie, zwłaszcza z emocjonalnych interpretacji muzyki Fryderyka Chopina. Występuje jako solistka, akompaniator fortepianowy i w zespołach kameralnych. Jako solistka koncertowała w ponad 20 krajach - czytamy w informacji o koncercie. - W ubiegłym roku nagrała płytę z dziełami van Beethovena i Chopina. W Płocku będzie promowała ten album.

11 lipca o godz. 18:00 przypada kolejny Muzyczny Czwartek na Starówce, tym razem pod nazwą "Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco". Zaprasza Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna. W ramach projektu na małej scenie starówki odbywają się kameralne koncerty w wykonaniu muzyków współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

Wykonawcy: Magdalena Lechowska – śpiew, Kaja Będkowska-Klar, Viola Bednarczyk – taniec, Damian Kowaliński – gitara, Osmar Pegudo – cajón. W programie niezwykłe i poruszające połączenie polskiej i hiszpańskiej poezji z żywiołowym flamenco.

Co się będzie działo w piątek?

W piątek o godz. 18:00 Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicz 36) zaprasza na wernisaż Międzynarodowej Wystawy Ilustracji Estońskiej „The Power of Picture”, czyli Potęga Obrazu. To kolejna prezentacja ilustracji estońskiej, będąca pokłosiem 6. i 7. Triennale Ilustracji w Tallinie z 2020 i 2023 roku. Każdorazowo celem Triennale Ilustracji jest inspirowanie ludzi do dostrzegania i doceniania tej dziedziny sztuki.

- Technologia druku zawsze ingeruje w książkę. Na wystawie można zobaczyć wiele wyrazistych stylów, uznanych twórców w różnym wieku i różnorodność stylów, a do tego narodową barwność - mówi kuratorka wystawy Viive Noor,  która była kuratorką pięciu kolejnych wystaw, prezentowanych w PGS.

W piątek w godz. 20:00 - 23:00 na płockiej starówce zaplanowano kolejną potańcówkę. Zapraszamy mieszkańców Płocka i Mazowsza na plenerowe zabawy taneczne przy muzyce granej na żywo.

Co się będzie działo w sobotę?

W sobotę o godz. 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie regat w Nowym Duninowie w powiecie płockim. Żeglarze walczyć będą o XX Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, XXII Puchar Starosty Płockiego oraz XXVII Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów, pierwsze wyścigi o godz. 11:45.

Będa także różne atrakcje - parada motocykli, rejs statkiem, koncerty, warsztaty, pokaz ratownictwa, gry i zabawy. Od 21:30 planowana jest zabawa taneczna.

W sobotę o godz. 12:00 odbędzie się kolejny Spacer turystyczny „Odkryj z nami Płock” – tym razem będzie można dokładnie obejrzeć stadion Wisły Płock. Zaprasza Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, będą przewodnicy. Dla każdego uczestnika przygotowano Płocki Paszport Turystyczny – mini przewodnik po Płocku. Udział jest bezpłatny, tym razem miejscem zbiórki jest Orlen Stadion.

Książnica Płocka po raz czwarty zaprasza na cykl wakacyjnych gier miejskich pod hasłem WyGRAne soboty z Książnicą Płocką. W sobotę o godz. 15:00 zaprasza wszystkich, którzy mają poczucie humoru, ochotę na spacer, zabawę, zwiedzanie i odrobinę rywalizacji. Czas przejścia całej trasy – ok. 2 godzin. Uczestnicy otrzymają kartę gry, na której zbierać będą pieczątki po każdej zaliczonej trasie. Dla najwytrwalszych podczas finałowego spotkania będą niespodzianki, ale dołączyć można w każdej chwili, nie ma obowiązku udziału we wszystkich grach.

- Do udziału zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, indywidualnie i w grupach. Nie obowiązują zapisy, informacje tel.: 24 268 00 15 - informuje Książnica.

W sobotę w godz. 17:00 - 22:00 na Starym Rynku odbędzie się XIX Festiwal Muzyki Romskiej – Romani Rat „Cygańska Noc 2024”. Wstęp wolny. Wystąpią: Romen & Krystiano, Inez & Gwiazdy Cygańskiego Taboru, Angelo Ciureja & Zespół Romano Iło oraz Liza.

Zespół Romen powstał w 1980 r. w Płocku, założony przez Zbigniewa Kowalskiego, znanego pod pseudonimem artystycznym Parno Ray. Na początku swojego istnienia, zespół liczył 30 osób i nazywany był „Małe Mazowsze”. W czasie stanu wojennego był jedynym zespołem w kraju, który otrzymał specjalne zezwolenie na koncerty na terenie całej Polski. Obecny skład zespołu: Ricardo, Danielo, Mario, Braiano, Fabiano, Patryna, Mardżana, Lena, Claudia, Parno Ray i Krystiano.

- Imprezę poprowadzą Krystiano i Zofia Czernicka. Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły festiwal pełen muzyki, tańca i niesamowitych emocji! - zachęcają organizatorzy.

Co się będzie działo w niedzielę?

W niedzielę o godz. 10:00 zaplanowano "DZiKą Kąpiel Leśną w Jarze Małej Rosicy". Dotychczasowe DziKie spacery (po Jarze Brzeźnicy i Rosicy) odbyły się w licznym gronie (ok. 70-80 osób na każdym z nich). Było to wspaniałe doświadczenie wspólnotowe, towarzyskie i edukacyjne.

- Kąpiel leśna to również doświadczenie wspólnotowe, ale dominantą jest tutaj duchowość, która wymaga wyciszenia, spokoju. Ta japońska metoda prozdrowotna polega na zanurzeniu wszystkich zmysłów w atmosferze lasu. Blisko Natury i Blisko Siebie, zgodnie z naszym hasłem Dobrostan, Zarośla i Kultura - podkreślają organizatorzy.

Na wydarzenie obowiązywały zapisy. Przewodniczką będzie Iza Zgorzelska, przewodniczka Kąpieli Leśnych The Mindful Tourist i członkini Shinrin Yoku Association, psycholożka i terapeutka, która prowadzi Stowarzyszenie Las to Zdrowie.

W niedzielę o godz. 16:00 w sali  Państwowej Szkole Muzycznej ul. Kolegialna 23, odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna&Anna", poświęcony życiu i twórczości Anny Jantar i Anny German 

- W postać Anny German wcieliła się obdarzona zarówno aktorskim, jak i muzycznym talentem adeptka madryckiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete Muza - Aleksandra Seredyńska, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna - zapewniają organizatorzy. 

Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane "Tańczące Eurydyki", "Bal u Posejdona", "Wróć do Sorrento", czy "Człowieczy los". 

Równie udaną kreację wokalno-aktorską stworzyła prezentująca piosenki Anny Jantar - Monika Szczot - laureatka The voice of Poland, aktorka Teatru Variete Muza. Młoda wokalistka, obdarzona wdziękiem i pięknym głosem, przypominającym barwą brzmienie głosu Jantar, przypomni największe przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama